czwartek, 29 lutego 2024

Ustawił szubienicę przed komendą policji w Łodzi i powiesił na niej kukłę Żyda

Udostępnij

Łódzcy policjanci byli świadkami kontrowersyjnej manifestacji przed budynkiem komendy wojewódzkiej policji przy Lutomierskiej w Łodzi. Aktywista z Tomaszowa Mazowieckiego, Sławomir Dul, ustawił szubienicę z zawieszonym na niej manekinem Jakuba Bermana. Konstrukcję ustawiono około godziny 14 we wtorek, 30 kwietnia. Obok szubienicy ustawiono transparent i flagę Polski.

Szubienica przed komendą policji w Łodzi

Sławomir Dul znany jest z kontrowersyjnych działań. Związany jest z ruchem Konfederacja Rodziców. We wtorek na placu przed budynkiem wojewódzkiej policji w Łodzi ustawił szubienicę i powiesił na niej figurę Jakuba Bermana, polityka komunistycznego o żydowskim pochodzeniu. Ogłosił go zdrajcą narodowym.

Jak wygłosił Dul podczas tej jednoosobowej manifestacji, jego działanie ma związek z informacją Witolda Waszczykowskiego o sprowadzeniu do Polski amerykańskich żołnierzy.

Aktywista zorganizował manifestację przed policją w Łodzi, ponieważ łódzki policjant z ogniwa ds. zwalczania cyberprzestępczości miał zaopiniować negatywnie jego wniosek o zorganizowanie takiej manifestacji przed ambasadą Izraela w Warszawie.

Łódzka policja wylegitymowała mężczyznę. Akcję zorganizował powołując się na zapisy ustawy o zgromadzeniach, wskazując, że jego manifestacja ma charakter spontaniczny.

Całość manifestacji została zarejestrowana kamerą. Materiał zostanie poddany analizie, dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy doszło do naruszenia jakichkolwiek przepisów. asp. szab. RADOSŁAW GWIS z KWP w Łodzi

W trakcie manifestacji do mężczyzny podchodziły osoby niezadowolone z jego wystąpienia. Jedna z nich wskazywała, że działanie to może być interpretowane jako nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym.

Nie ważne czy ktoś jest Żydem, czy Polakiem. Ważne są jego działania. Dlatego w żadnym wypadku na kukle nie powinien znaleźć się napis mówiący o narodowości tej osoby. mówił PAWEŁ JAGIEŁŁO

Sławomir Dul od lat organizuje protesty i podobne manifestacje. Pół roku temu kontrowersyjną manifestację z powieszeniem kukły Żyda zorganizował w Warszawie. Wcześniej znany był z tego, że nagrywał filmy na komendach policji oraz w sądach, a następnie publikował je w serwisie YouTube.

W czerwcu 2017 roku sam zgłosił się do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, by odbyć karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza i naruszenie jego nietykalności. Swoją działalność określa jako walkę z bezprawiem.

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze zrobił. Ojciec Kwaśniewskiego Aleksandra, żyd, Stolzman też powinien zawisnąć. Niech wiszą żydzi, zdrajcy. Niech wiszą wszyscy zdrajcy, obojętnie jakie mają obywatelstwa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości