wtorek, 21 maja 2024

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku rozbudowana i wyposażona (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Podstawówka w Łękińsku zyskała nowe oblicze. Wszystko za sprawą przebudowy starej części placówki oraz powstania nowego skrzydła budynku połączonego specjalnym łącznikiem, który liczy dwie kondygnacje. Teraz uczniowie i kadra pedagogiczna będzie mogła cieszyć się nowymi klasopracowniami, gabinetami, szatnią, stołówką i salą sportową.

Placówka szkolna w Łękińsku zyskała nowy blask

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku powstało nowe skrzydło budynku piętrowego. Znajduje się tam 10 pracowni przedmiotowych (dwie matematyczne, dwie językowe, dwie polonistyczne oraz jedna historyczna, fizyczno-geograficzna, biologiczno-chemiczna i artystyczna).

W salach znajduje się podstawowe wyposażenie mebli, a przenoszone są pomoce dydaktyczne, plansze i obrazy. Nauczyciele są odpowiedzialni za wystrój sali lekcyjnych.

Każda klasopracownia liczy około 60 metrów kwadratowych powierzchni, a ponadto na dwie pracownie przypada jedno wspólne pomieszczenie zaplecza.

Nowo powstały budynek ze starą częścią placówki został połączony dwukondygnacyjnym łącznikiem. Gabinety dyrektora i wicedyrektora wraz z sekretariatem znajdują się na parterze, a na piętrze znajdują się gabinety psychologa, pedagoga i doradcy zawodowego.

W dobudowanej części szkoły umiejscowiono także szatnie, które pomieszczą 250 uczniów, a także pokój nauczycielski i pracownię informatyczną.

Zakończona niedawno inwestycja znacząco poprawi funkcjonowanie szkoły w Łękińsku. Sale lekcyjne starej części szkoły przeznaczone zostaną do nauki uczniów klas I, II i III. Pracownie w nowej części służyć mają uczniom klas IV-VIII z wyjątkiem pracowni informatyki, z której skorzystają też młodsi uczniowie ~ informuje Urząd Gminy Kleszczów

Jeśli chodzi o starą część Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku, to przebudowie poddano stołówkę. Połączenie jej z pracownią informatyczną, która wcześniej sąsiadowała z bardzo małą jadalnią, pozwoliło zwiększyć pojemność stołówki do tego stopnia, że jednocześnie będzie mogło spożywać w niej posiłek blisko 70 uczniów.

Na parterze starej części budynku znajduje się biblioteka z czytelnią multimedialną, niewielka salka do zajęć sportowo-ruchowych, gabinet lekarza stomatologa oraz szatnia dla uczniów z młodszych klas, która została na swoim miejscu. Przez korytarz na parterze budynku każdy uczeń będzie mógł przechodzić na zajęcia wychowania fizycznego do dużej sali sportowej.

Gmina Kleszczów przypomina o nowej organizacji ruchu autobusów szkolnych. Uczniowie mają je opuszczać oraz po skończonych zajęciach do nich wsiadać na wewnętrznym dziedzińcu placówki.

Tak na dzień 20 kwietnia wyglądało wnętrze nowej części Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku:

Przeczytaj także:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie ogłosiła konkurs fotograficzny dla szkół

Maturzyści z III LO im. Adama Mickiewicza odebrali świadectwa szkolne (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości