sobota, 20 kwietnia 2024

Straż Miejska w Łodzi rekrutuje. Mają 8 wolnych etatów. Kto się nadaje?

Udostępnij

Znasz sztuki walki? Jesteś sprawny fizycznie, rzetelny i komunikatywny? Umiesz jeździć konno i władasz językami obcymi? Jeśli tak, to Straż Miejska w Łodzi poszukuje właśnie ciebie! Wymienione umiejętności to oczywiście nie obowiązek, a „wymagania mile widziane” podczas rekrutacji. W straży jest aż osiem wolnych etatów. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę planowane jest od czerwca.

Straż Miejska w Łodzi rekrutuje

Rekrutacja na stanowisko strażnika miejskiego już ruszyła. Do łódzkiej straży miejskiej nadaje się każdy, kto nie miał wcześniej problemów z prawem, ma ukończone 21 lat i posiada co najmniej średnie wykształcenie. Warunkiem niezbędnym jest również polskie obywatelstwo i sprawność fizyczna.

Szanse na zatrudnienie zwiększają dodatkowe umiejętności, czyli wspomniana wcześniej znajomość sztuk walki, umiejętność jazdy konno, posiadanie prawa jazdy, znajomość języków obcych czy uprawnienia z zakresu ratownictwa medycznego.

Straż Miejska w Łodzi oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ma aż 8 wolnych etatów. Pierwsza umowa podpisywana jest na czas określony, nie dłuższy niż 12 miesięcy. A podjęcie pracy poprzedza szkolenie podstawowe i egzamin.

Co robi strażnik miejski w Łodzi?

Obowiązków jest sporo. Jeśli ktoś sądził, że strażnik miejski całe dnie spędza przed ekranem monitora lub na zakładaniu blokad, to teraz może być zaskoczony.

W zakresie obowiązków strażnika miejskiego jest obsługa monitoringu miejskiego, konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb miasta czy ochrona obiektów miejskich. Strażnik ma również obowiązek doprowadzania osób nietrzeźwych do izby lub miejsca ich zamieszkania, zabezpieczania miejsc przestępstwa czy katastrofy do czasu przybycia innych służb.

O czuwaniu nad porządkiem i kontroli ruchu drogowego wspominać chyba nie trzeba. Ale one również zostały wymienione w zakresie obowiązków.

Strażnik miejski ma pracę zmianową. W jej zakres wchodzą patrole piesze, rowerowe i praca przy komputerze, w tym obsługa monitoringu.

Zanim kandydaci zostaną zatrudnieni, muszą przejść całą drogę rekrutacji. Zaczyna ją test sprawnościowy. Następnie jest test z wiedzy ogólnej i tutaj kandydaci muszą zabłysnąć wiedzą z zakresu historii, geografii, polityki i wiedzy o samorządzie. Test sprawdza również poprawność językową i ortograficzną kandydata. Ostatnim etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna.

Kandydaci mogą składać swoje oferty do końca maja. Mogą to robić osobiście w referacie kadr i organizacji Straży Miejskiej w Łodzi ( Kilińskiego 81, p.101) lub przesłać pocztą.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości