piątek, 19 lipca 2024

Remonty ulic w Łodzi. Miasto wyremontuje dojazdy do ringu autostradowego [MAPA]

Udostępnij

Drogowcy kontynuują remonty ulic w Łodzi. I choć takie inwestycje powinny cieszyć, w Łodzi ich nagromadzenie w jednym czasie wywołuje głównie negatywne emocje. Tym razem łódzcy urzędnicy zapowiadają inwestycje na drogach dojazdowych do ringu autostradowego.

Remonty ulic w Łodzi – gdzie i kiedy?

Ring autostradowo-ekspresowy to jedyne w Polsce połączenie dróg szybkiego ruchu okalające miasto. Od wschodniej strony przebiega A1, zachodniej – S14, południa – S8, a północy – A2. Ostatni odcinek tej trasy otwarto w ubiegłym roku, co znacznie usprawniło komunikację, ale problemem nadal jest barak dobrego dojazdu do ringu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jesienią ogłosiła rozpoczęcie prac nad budową tzw. łącznika od S14 w kierunku Teofilowa, ale na zakończenie trzeba będzie poczekać. Tymczasem, urzędnicy zapowiedzieli nowe remonty ulic w Łodzi, które mają usprawnić dojazd do ringu.

Ulica Maratońska, będąca dojazdem do węzła Łódź-Retkinia na S14, jest w trakcie remontu. Drogowcy położą nową nawierzchnię do kwietnia na odcinku od dworca Łódź Kaliska do Waltera-Janke. Kolejny odcinek – od Popiełuszki do S14 – jest w planach do wyremontowania.

Remonty ulic w łodzi

W tym roku ma rozpocząć się także długo wyczekiwana przebudowa ul. Szczecińskiej. W planach jest nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie i drogi rowerowe od Aleksandrowskiej do Konstantynowa Łódzkiego. I to właśnie ta droga zapewni odpowiedni dojazd do wjazdu na S14, gdzie doprowadzony będzie ponad kilometrowy budowany łącznik.

Remonty ulic w Łodzi – MAPA

Remonty ulic w łodzi mapa

W planach urzędników jest także remont podziurawionej ulicy Rąbieńskiej od Szczecińskiej do Traktorowej. Ta inwestycje jest jednak dopiero na etapie projektowania. W kolejce do przebudowy czekają ulice: Strykowska i Brzezińska.

Ta pierwsza będzie miała nową nawierzchnię od Ekologicznej do Okólnej, a będzie można dojechać nią do węzła Łódź Północ, na styku autostrady A1 i A2. Ułożenie nowego asfaltu planowane jest też na ul. Brzezińskiej na odcinku od rynku w Nowosolnej do ronda Fichny.

Remont Wojska Polskiego w Łodzi. Nowy termin zakończenia inwestycji

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P