środa, 22 maja 2024

86 mln zł na lepsze drogi w gminach. Samorządy mogą składać wnioski

Udostępnij

Samorządy mogą składać wnioski o dotacje na remonty dróg w Łódzkiem. Wojewoda Zbigniew Rau ogłosił nabór w programie. Do rozdania prawie 86 milionów złotych na drogi gminne i powiatowe.

Budowa i przebudowa

Pieniądze na remonty dróg pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki można przeznaczyć zarówno na przebudowę, jak i budowę dróg gminnych i powiatowych. Od poniedziałku 29 lipca samorządy z Łódzkiego mogą składać wnioski w urzędzie.

Do rozdania jest prawie 86 milionów złotych. Większość kwoty trafi na drogi gminne – 64,4 mln zł. Za pozostałą część wyremontowane lub wybudowane zostaną drogi powiatowe.

Wkład własny

Pieniądze nie pokryją jednak całkowitych kosztów zaplanowanych prac. Samorządy bowiem mogą ubiegać się maksymalnie o 80 procent dofinansowania inwestycji. Kolejny warunek to konieczność rozpoczęcia robót drogowych w 2020 roku.

Gminy i miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wnioski i na oba dostać dofinansowanie z budżetu państwa. Inaczej niż w przypadku powiatów, które mogą złożyć tylko jeden wniosek.

Wojewoda precyzuje, że w ramach jednego zadania można zgłosić do dofinansowania maksymalnie trzy odcinki drogi lub dróg.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości