środa, 22 maja 2024

Remont Krakowskiej w Łodzi. Zmiana organizacji ruchu

Udostępnij

Za kilka dni rozpocznie się remont Krakowskiej w Łodzi na kolejnym odcinku od ul. Minerskiej do ul. Barskiej. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu. Roboty będą wykonywane tak zwanym systemem połówkowym – najpierw wykonawca zajmie lewą część jezdni od ul. Minerskiej do ul. Barskiej. Jednokierunkowy ruch będzie się odbywał nitką prawą na północ, w kierunku Teofilowa.

Remont Krakowskiej – utrudnienia w ruchu

Remont Krakowskiej rozpocznie się 15 maja, ale już w nocy z 14 na 15 maja zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Nowa organizacja na czas remontu będzie podobna do tej, gdy przebudowywany był odcinek od Siewnej do Barskiej.

Zamknięte zostaną wloty wszystkich przecznic na tym odcinku, a więc ul. Rzeszowskiej, ul. Tarnowskiej, ul. Michałowicza oraz ul. Warneńskiej. Jadący ul. Krakowską z Teofilowa w stronę centrum będą mogli skręcić w lewo lub w prawo w Biegunową albo w Barską, ale tu już wyłącznie w prawo.

Czytaj też: Tramwaj do Konstantynowa od lipca. Utrudnienia na Legionów i Włókniarzy

Podczas prac zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 76, 97 i 6MUK. Jadąc do strony Teofilowa linie 76 i zgierska „szóstka” pojadą przez Krakowską, Biegunową, Srebrzyńską, Unii Lubelskiej i Konstantynowską do Krzemienieckiej, gdzie wrócą na trasę. Natomiast linia 97 kursować będzie Biegunową, Srebrzyńską i Unii Lubelskiej, a następnie Konstantynowską pod wiaduktem do Włókniarzy. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku. W stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego autobusy pojadą bez zmian Krakowską.

Nowa Krakowska w Łodzi

Drogowcy ułożoną nową jezdnię, chodniki, perony przystanków i zjazdy do posesji. Powstaną też: droga rowerowa i kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem. Wzdłuż ulicy ustawione będą meble miejskie i uliczne oświetlenie. Wartość inwestycji to ponad 14 mln zł.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości