wtorek, 23 lipca 2024

Turbodoładowanie w łódzkiej drogówce. Policjanci w radiowozach bmw

Udostępnij

Policja-lodz-bmw
Policja-lodz-bmw(6)
Policja-lodz-bmw(5)
Policja-lodz-bmw(3)
Policja-lodz-bmw(2)
Policja-lodz-bmw(4)

Trzy radiowozy bmw 320i dostali policjanci z wydziału ruchu drogowego w Łodzi. Nowe oznakowane pojazdy to modele najnowszej generacji. Mają dbać o bezpieczeństwo na ulicach Łodzi i autostradach przebiegających przez województwo łódzkie.

82 radiowozy bmw w polskiej policji

Koszt jednego takiego samochodu to około 135 tysięcy złotych. Polska policja kupiła 82 pojazdy dla jednostek w całym kraju, a zakup sfinansowała z pieniędzy unijnych. Pierwsze 51 sztuk oznakowanych radiowozów dojechało właśnie do jednostek policji, w związku z tym łódzcy policjanci już z nich korzystają.

Natomiast kolejne 31 to już radiowozy bmw serii 3 Gran Turismo, które w polskiej drogówce będą służyć jako auta nieoznakowane.

Turbodoładowanie na łódzkich ulicach

Łódzcy policjanci dostali pierwsze trzy oznakowane bmw 320i. Sedany mają turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2 litrów. Moc tego auta to 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego.

Nowe radiowozy mają automatyczne skrzynie biegów. Auto rozwija prędkość maksymalną do 240 km/h, a do 100km/h rozpędza się w 7,1 sekundy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P