środa, 22 maja 2024

Nowe przystanki na żądanie w Łodzi. Wszystkich będzie ponad 100

Udostępnij

Od marca MPK Łódź zwiększy liczbę przystanków na żądanie. Do listy 99 przystanków, na których autobusy zatrzymują się na życzenie pasażera, dojdzie kolejnych 19 na dwóch liniach. Przystanki na żądanie w Łodzi obowiązują od 15 października 2018 roku. A ich głównym celem ma być skrócenie czasu przejazdu autobusów.

Z wyliczeń MPK Łódź wynika, że od wprowadzenia przystanków na żądanie czas przyjazdu autobusu na tych trasach skrócił się o 3-4 minuty, a sama jazda stała się bardziej płynna.

Przystanki na żądanie w Łodzi: Jak to działa

Zasady przystanków nażądanie są bardzo proste. Aby wsiąść na takim przystanku, wystarczy stać w widocznym dla kierowcy autobusu MPK miejscu. Jeśli chcemy wysiąść na przystanku na żądanie, należy nacisnąć przycisk otwierania drzwi.

Informacje o tym, czy dany przystanek jest nażądanie, czy nie, zamieszczone są na rozkładach jazdy, tablicach z nazwą przystanku, tablicach z przebiegiem trasy w autobusie, na wyświetlaczach w pojazdach oraz można je usłyszeć w zapowiedziach głosowych przystanków.

Korzystanie z nich jest proste. Przystanki na żądanie w Łodzi mają upłynnić przejazd. Gdy autobus nie będzie się zatrzymywał na każdym przystanku, zaoszczędzimy do kilku minut podczas przejazdu. MACIEJ SOBIERAJ, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Pierwsze łódzkie przystanki na żądanie zaczęły funkcjonować 15 października na liniach 68A, 68B, 94, G1 i G2. MPK wprowadziło je w 21 lokalizacjach przy ulicach: Chocianowickiej, Łaskowicach, Maratońskiej i Sanitariuszek. Kolejny przystanek na żądanie w Łodzi wprowadzono 19 listopada przy ulicach Zakładowej i Józefiaka.

Od stycznia 2019 roku autobusy na żądanie pasażera zatrzymują się także w Łagiewnikach na liniach: 51A, 51B, 61 i 66. Z kolei od 1 marca dojdzie kolejnych 19 przystanków na żądanie na liniach: 63 i 77 oraz na trasie autobusu zastępczego 43A i 43B do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Przystanki na żądanie w Łodzi

0
nowe (od marca)
0
wszystkie

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości