piątek, 14 czerwca 2024

Przychodnie dla dzieci jak z bajki. Remonty i zakupy, by dzieci mniej się bały

Udostępnij

Przychodnia bydgoska 1
Przychodnia bydgoska
Przychodnia motylowa 1
Przychodnia motylowa 2
Przychodnia motylowa 3

Pastelowe ściany, naklejki ze zwierzętami i bajkowymi postaciami, stoliki i krzesełka w tęczowych barwach, odnowione łazienki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnościami. W takich warunkach najmłodsi pacjenci będą spędzali jeden z najbardziej stresujących dla siebie momentów, jakim z pewnością jest wizyta u lekarza.

Miasto postanowiło zainwestować w modernizacje przychodni dla dzieci. Ale nie tylko w pomalowanie ścian, bo i też w zakupy sprzętu. Poradnia dla dzieci przy ul. Motylowej należąca do Miejskiego Centrum Medycznego „Bałuty” przeszła gruntowną modernizację za około 170 tys. zł. Poradnia przyjęła swoich młodych pacjentów po raz pierwszy w poniedziałek.

Kilka miesięcy temu oddaliśmy poradnię dziecięcą przy ul. Bydgoskiej, która również przeszła gruntowny remont. Tam też mamy kolorowe ściany, naklejki z baśniowymi postaciami, a nawet bajecznie kolorową łazienkę. Do tego dochodzi zakup nowych mebli czy sprzętów do diagnostyki. Nowe szafki, leżanki, przewijaki, krzesełka i stoliki, czy wagi dla niemowląt. MACIEJ ADAMIEC, dyrektor MCM „Bałuty”.

MCM „Bałuty” może też pochwalić się odnowioną poradnią dla dzieci przy ul. Libelta. Ta przychodnia to taka „umowa wiązana” w związku z powstającym tam Centrum Seniora. Seniorzy bowiem już lada dzień ulokują się na parterze (do tej pory leczone były TAM dzieci), zaś maluchy dostały swoją nową przychodnię na pierwszym piętrze. Kolorowe ściany przypominające warstwowy tort to będzie znak rozpoznawczy tej poradni. Koszt to około 200 tys. zł.

Jeszcze w ubiegłym roku miasto zmodernizowało wnętrza przychodni przy ul. Murarskiej, gdzie powstała poradnia dla dzieci z punktem szczepień. A także poradnię przy Piotrkowskiej 113.

Chcemy umilić maluchowi pobyt w przychodni, czy to z powodu choroby, czy w związku ze szczepieniem. By na chwilę odciągnąć jego myśli i zająć jakąś kolorową naklejką czy kolorowanką. DAM WIECZOREK, wiceprezydent Łodzi.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Surowce do produkcji suplementów diety.