piątek, 19 lipca 2024

Przebudują plac Wolności w Łodzi. Podświetlana fontanna i strefa zabaw dla dzieci

Udostępnij

Plac Wolności z podświetlaną fontanną, placem zabaw i zielenią. Tak ma wyglądać jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi. Miasto przygotowuje się do przebudowy placu Wolności. Rozpoczęło się projektowanie, które potrwa ponad rok. Dopiero później zostanie wybrany wykonawca i ruszą prace.

Nowy plac Wolności

Cała nawierzchnia na placu wraz z torowiskiem zostaną wymienione. Po przebudowie ruch samochodowy i tramwajowy będzie odbywał się po stronie północnej. Natomiast południowa strona placu będzie przeznaczona dla pieszych.

Przystanki MPK będą wyniesione, by ułatwić starszym i niepełnosprawnym korzystanie z autobusów i tramwajów. Plac ma zrobić się też bardziej zielony. Nasadzone zostaną drzewa, krzewy i inne niskie rośliny.

Podświetlane fontanny i plac zabaw

Pomiędzy dwoma rzędami nasadzeń urządzona będzie strefa zabaw dla dzieci. W północnej i południowej części placu powstaną fontanny w formie tryskaczy schowanych w nawierzchni.

Projektowanie potrwa 16 miesięcy. Dopiero po zakończeniu wybrany zostanie wykonawca, który przebuduje plac Wolności.


Plac wolnosci

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P