poniedziałek, 27 maja 2024

Prokuratura w Łodzi zbada dokumenty znalezione w domu Zbigniewa Ziobry

Udostępnij

Zbigniew Ziobro pod lupą Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Śledczy zajmą się analizą dokumentów odnalezionych w domu Ziobry po przeszukaniach ABW. Te odbyły się w marcu 2024 roku. ABW przeszukała kilka lokalizacji, między innymi dom w Łódzkiem, w którym mieszka Zbigniew Ziobro. Przeszukania mają związek z Funduszem Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro przed łódzką prokuraturą

Prokuratura Krajowa przekazała w piątek (10 maja) informację, że wyłącza dokumenty znalezione w domu Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, ze śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w Fundusz Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że do przeszukania domu Ziobry, który znajduje się we wsi Jeruzal, w powiecie skierniewickim, doszło pod koniec marca 2024 roku. Funkcjonariusze ABW znaleźli tam akta nadzoru nad postępowaniem przygotowawczym, które ma dotyczyć śmierci ojca Ziobry.

Czytaj też: Dom Zbigniewa Ziobry w Łódzkiem przeszukany przez ABW. Znaleziono teczkę z aktami sprawy

Wiadomo, że ten wątek badać będą prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Tę informację potwierdził rzecznik łódzkiej prokuratury – prokurator Krzysztof Bukowiecki. Nie jest wykluczone, że Zbigniew Ziobro będzie wzywany do prokuratury na przesłuchanie w tej sprawie.
Mogę potwierdzić, że czekamy na materiały. Po ich otrzymaniu będą podejmowane dalsze decyzje.
prok. Krzysztof Bukowiecki.

Teczki z aktami sprawy w domu byłego ministra sprawiedliwości mogą zaskakiwać, ponieważ Zbigniew Ziobro jeszcze w 2016 roku w Sejmie mówił, że „tę sprawę (śmierci ojca Zbigniewa Ziobry) będzie oceniał sąd, ja się wyłączyłem. Uczciwość wymaga tego, by tę sprawę zbadać”.

Fundusz Sprawiedliwości pod lupą

Zbigniew Ziobro nie jest jedyną osobą, którą zainteresowała się ABW w związku ze śledztwem dotyczącym wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości. To wszczęto pod koniec stycznia na polecenie Prokuratora Generalnego Adam Bodnar. Utworzono wówczas zespół śledczy w Prokuraturze Krajowej. W marcu przeszukano kilkadziesiąt lokalizacji i zatrzymano pięcioro podejrzanych, między innymi byłych urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości.

Czytaj też: Nowy prokurator regionalny w Łodzi. Dariusz Sowik wcześniej był w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości