piątek, 14 czerwca 2024

Pożar w Pokrzywniakach. Spłonęła wytwórnia palet

Udostępnij

Ponad 30 zastępów straży pożarnej zawodowej i ochotniczej walczyło z ogniem w wytwórni palet w gminie Brąszewice. Pożar w Pokrzywniakach wybuchł wczesnym rankiem, a ogień najpierw pojawił się w hali produkcyjnej. Na szczęście w pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Straty materialne są jednak ogromne.

Pożar w Pokrzywniakach

Strażacy dostali wezwanie do pożaru o godzinie 5.38 w poniedziałek (6 kwietnia). Ponieważ zgłoszenie dotyczyło pożaru w wytwórni drewnianych palet, oficer operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu od razu zadysponował kilkanaście zastępów strażackich. Poprosił też o wsparcie Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Zapowiadała się długa akcja gaśnicza. W pierwszej fazie pożaru najważniejszym było nie tyle ugaszenie ognia, co zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się, ponieważ na placu przed halą produkcyjną zgromadzono kilkadziesiąt ton drewnianych beli.

Dom uratowany

Gdy strażacy dojechali na miejsce, hala produkcyjna stała w ogniu. Płomienie przedostały się też na sąsiadujące z halą pomieszczenia magazynowe. Było jasne, że tych budynków nie uda się uratować. Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą, ale przede wszystkim starali się ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Celem najważniejszym było ratowanie budynku mieszkalnego. 

Po kilkugodzinnej akcji wiadome już było, że dom zostanie uratowany. Hali produkcyjnej i magazynów uratować się nie dało. Na szczęście, ogień nie rozprzestrzenił się na składowisko drewna na placu wytwórni palet.

Brak ofiar, ogromne straty

W pożarze nikt nie ucierpiał. Dokładne liczenie strat potrwa kilka dni, ale pierwsze szacunki mówią o setkach tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo też, co było przyczyną pożaru. Ustalać będą to śledczy z sieradzkiej komendy policji, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. 

W akcji brały udział 33 jednostki ochotniczej i zawodowej straży pożarnej z niemal całego powiatu sieradzkiego.

Pożar wytwórrni palet w pokrzywniakach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Runek suplementów diety w polsce i na Świecie.