piątek, 23 lutego 2024

Ponad milion mieszkańców Łódzkiego dostanie list z ZUS-u. Wysyłka ruszyła

Udostępnij

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z informacją o stanie konta ubezpieczonego. W województwie łódzkim otrzyma je około 1,4 mln osób. W całym kraju przesyłka dotrze do ponad 20 mln ubezpieczonych. List z ZUS-u zawiera informację o tym, ile pieniędzy jest na naszych kontach emerytalnych.

Informacja o stanie konta ubezpieczonego przygotowywana jest dla każdej osoby, która ma na swoim koncie zapisaną choćby jedną składkę, niezależnie od jej wysokości. Z pisma dowiemy się, jak wygląda stan naszego konta emerytalnego na 31 grudnia 2018 roku.

Uzyskamy informację na temat sumy zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego. Suma ta uwzględnia tegoroczną, czerwcową waloryzację wskaźnikiem 9,2 proc. Dokument zawiera też informację o tym, ile mamy środków zgromadzonych na subkoncie oraz ile składek ZUS przekazał do OFE. Znajdziemy tu też informację o składkach za ubiegły rok w rozbiciu na poszczególne miesiące. MONIKA KIEŁCZYŃSKA, rzeczniczka ZUS-u w Łodzi

W pismach jest też dodatkowa informacja dla osób, które ukończyły 35 lat. Tacy mieszkańcy dowiedzą się, jaka jest hipotetyczna wysokość ich przyszłej emerytury. List z ZUS-u zawiera też informację o tym, jakie świadczenia przysługują osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne.

Pisma powinny dotrzeć do adresatów do końca sierpnia. Nie wszyscy ubezpieczeni jednak mogą spodziewać się listu. Osoby, które zakładały profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, właśnie tam znajdą te informacje, dlatego do nich list nie będzie wysyłany.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości