sobota, 18 maja 2024

Policjanci zarekwirowali automaty do gier. Za 5 urządzeń grzywna nawet pół miliona

Udostępnij

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policji zarekwirowali w Tomaszowie Mazowieckim automaty do gier hazardowych. Nielegalne urządzenia ustawione były w jednym z lokali usługowych. Odpowiedzialnym za automaty grozi nawet pół miliona grzywny i trzy lata więzienia.

Nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim ustalili, że w lokalu przy ulicy Wiejskiej działają nielegalne automaty do gry. Na miejsce w piątek (22 maja) pojechali policjanci i inspektorzy skarbowi.

Na miejscu zabezpieczyli pięć tzw. walizkowych automatów do gier hazardowych. W trakcie działań służb w lokalu znajdowała się również 50-letnia kobieta, zajmującą się obsługą urządzeń oraz 64-letni mężczyzna grający na jednym z automatów. asp. GRZEGORZ STASIAK, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Przed zarekwirowaniem policjanci i eksperci Krajowej Administracji Skarbowej sprawdzili, czy urządzenia na pewno wykorzystywane są w sposób niezgodny z prawem. Po upewnieniu się zabrali 5 automatów do gier hazardowych.

Olbrzymie kary finansowe

W sprawie prowadzone jest postępowanie karne i administracyjne. Właściciel automatów do gry może spędzić w więzieniu nawet do trzech lat. Dodatkowo grozi mu wysoka grzywna. Za organizowanie gier na nielegalnych urządzeniach i bez wymaganych zgód, właścicielowi automatów grozi grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych.

Nielegalne automaty do gier hazardowych są regularnie rekwirowane przez funkcjonariusz skarbowych. Kara grzywny grozi nie tylko właścicielom urządzeń, ale i tym którzy na takich automatach grają.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości