sobota, 24 lutego 2024

Policja na stadionie Widzewa. Ćwiczyli przed Mistrzostwami Świata U-20

Udostępnij

Łódzka policja na stadionie Widzewa przygotowywała się do odbywających się w maju i czerwcu Mistrzostw świata U-20. W Łodzi ma zostać rozegrany mecz otwierający wydarzenie oraz finał mistrzostw. Do zabezpieczenia międzynarodowego wydarzenia na stadionie Widzewa 6 marca przygotowywało się około 300 policjantów. To największego takie szkolenie organizowane przez Oddział Prewencji Policji w Łodzi.

Zdajemy sobie sprawę, że skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych, w tym meczów piłkarskich, zależy w dużej mierze od szkoleń i umiejętności naszych policjantów. Dlatego też przywiązujemy tak dużą wagę do tego, by ćwiczenia odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do autentycznych. podkom. ANETA SOBIERAJ, KWP w Łodzi

Policjanci na stadionie Widzewa trenowali odprowadzanie kibiców od przystanku kolejowego Łódź Niciarniana pod stadion Widzewa, a także różne warianty sytuacji, do których może dojść już na samym stadionie.

Wśród wielu scenariuszy ćwiczeń nie zabrakło również takiego, w których zachodziła konieczność ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości