Pogoda w Łodzi. Ostrzeżenie meteo. Silny wiatr!

Pogoda w Łodzi. Ostrzeżenie meteo. Silny wiatr!

Przed łodzianami bardzo wietrzy weekend. Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców regionu, że jeszcze w nocy w piątek, 15 marca, porywy wiatru przybiorą na sile. W porywach wiatr może osiągać prędkość nawet 90 km/h. Ostrzeżenie meteo dotyczy nie tylko Łodzi, ale i całej środkowej Polski. Jaka będzie pogoda?

Pogoda w Łodzi: Ostrzeżenie meteo

Od dłuższego czasu napływa do nas polarne morskie powietrze z zachodu. A kiedy taka sytuacja ma miejsce w chłodnej porze roku, zazwyczaj oznacza to ocieplenie. Okresami występują opady, ale także silny i porywisty wiatr. Bezpośrednią przyczyną występowania silnego wiatru są przemieszczające się z zachodu głębokie niże oraz duża różnica ciśnienia atmosferycznego, która im towarzyszy. IMGW wydało w piątek ostrzeżenie niemal dla całego kraju. Pogoda w Łodzi i regionie będzie bardzo dynamiczna.

W naszym regionie meteorolodzy ostrzegają przede wszystkim przed silnym, porywistym wiatrem. Stopień siły jego porywów określono na pierwszy. Podobnie jak dla niemal całego kraju. Trudniejsza sytuacja pogodowa wystąpi tylko na Pomorzu, gdzie stopień zagrożenia określono na drugi.

Pogoda w Łodzi i regionie będzie się pogarszać od piątkowego wieczora. IMGW ostrzega mieszkańców przed wiatrem o sile 40 km/h, a w porywach do 90 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska określono na 80 procent. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do południa w sobotę, 16 marca.

Mieszkańców ostrzega także wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego przy łódzkim wojewodzie. Na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowano ostrzeżenie.

Łódź

6°C
Scattered clouds

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.