sobota, 18 maja 2024

Upalna i burzowa niedziela. IMGW ostrzega Łódzkie

Udostępnij

Pogoda 28 lipca w całym kraju będzie dynamiczna i niebezpieczna. IMGW wydało ostrzeżenia dla wszystkich województw. W całym regionie łódzkim upał i burze z gradem.

Upalna niedziela

Niedzielny poranek to jedyny spokojny i chłodniejszy okres dnia, ponieważ już od godziny 11 w całym województwie łódzkim meteorolodzy zapowiadają upał. Temperatura w cieniu przekroczy 30 stopni Celsjusza.

I tak ma być niemal w całym kraju. IMGW  o upale ostrzega wszystkie województwa poza częścią Warmii i Mazur oraz częścią województwa zachodniopomorskiego.

Ostrzeżeniu nadano drugi w trzystopniowej skali zagrożeń, a więc mieszkańcy muszą szczególnie uważać na siebie, jeśli planują spędzić niedzielę na powietrzu.

Burze z gradem

Pogoda 28 lipca będzie bardzo zmienna, a upał to nie jedyny pogodowy powód do zmartwień. Tuż za gorącym powietrzem nad centralną Polskę nadciągnie front z burzami i gradem.

Meteorolodzy z IMGW przewidują, że niebezpieczne zjawiska w Łódzkiem będą miały siłę pierwszego stopnia. Zagrzmieć ma już około godziny 13. A burzy mają towarzyszyć opady gradu na całym obszarze województwa łódzkiego. Porywy wiatru w czasie burzy mogą osiągnąć nawet 90 km/h.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości