czwartek, 20 czerwca 2024

Nowe oferty pracy w Łodzi. Na co czekasz?

Udostępnij

W jakich branżach brakuje specjalistów w Łodzi?

Z racji tego, że Łódź to duże miasto (szczególnie jak na polskie warunki), nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy w swojej specjalizacji. Można jednak wyróżnić kilka branż i gałęzi gospodarki, które mają się w Łodzi szczególnie dobrze.

W ostatnich latach wzrosły szanse na znalezienie dobrze płatnej i prestiżowej pracy w handlu, administracji i produkcji. Na stronach internetowych z ofertami pracy jak np. praca Łódź można zobaczyć, że brakuje pracowników na takich pozycjach, jak m.in.:

  • przedstawiciel handlowy,
  • magazynier,
  • księgowy,
  • pracownik produkcji,
  • spedytor,
  • elektromonter
  • specjalista w branży IT

Taka lista wolnych stanowisk jest charakterystyczna dla miast wojewódzkich i dużych centrów ekonomicznych – w Łodzi funkcjonuje wiele firm związanych z przemysłem maszynowym, elektromaszynowym i meblowym oraz z branżą AGD.

Jak widać po dostępnych ofertach, poszukiwani są zarówno specjaliści szukający pracy biurowej, jak i osoby gotowe podjąć pracę fizyczną. Obecnie w Łodzi rozwijają się również inne branże z ogromnym potencjałem jak np. nowoczesny przemysł włókienniczy, modowy oraz wzornictwo, a także branża farmaceutyczna i odnawialne źródła energii. Specjaliści z tych branż znajdą w Łodzi interesującą pracę bez większych problemów.

Jak szukać pracy w Łodzi?

Poszukiwania pracy w każdym dużym mieście wyglądają podobnie – z jednej strony jest to łatwiejsze niż w mniejszych miasteczkach ze względu na dużą liczbę firm, a z drugiej trudniejsze, ponieważ firmy mają swoje wysokie wymagania i na każde stanowisko rekrutuje się co najmniej kilka osób.  Na szczęście istnieje kilka sposobów, które z pewnością ułatwią znalezienie wymarzonej pracy.

Podstawą jest oczywiście CV – powinno być profesjonalne, estetyczne i zawierać najważniejsze informacje o doświadczeniu i umiejętnościach. Liczy się jednak to, czy możemy się wyróżnić spośród wszystkich kandydatów. Warto również od samego początku zacząć budować swoją bazę kontaktów, np. dzięki portalowi społecznościowemu LinkedIn.

Dobrym sposobem na znalezienie pierwszej pracy w Łodzi jest korzystanie z zaufanych portali, takich jak Aplikuj.pl, jak również wykorzystanie już wcześniej zdobytych kontaktów i referencji. Jeśli potrzebujesz więcej rad, przeczytaj artykuł: Najlepiej płatne zawody – jak znaleźć dobrą pracę w okolicy?.

Co zrobić, aby wyróżnić się wśród innych poszukujących pracy?

Pierwsze wrażenie to podstawa i dotyczy to zarówno wysłanego CV jak i rozmowy kwalifikacyjnej. Jednym z najważniejszych elementów CV jest doświadczenie zawodowe, ponieważ większość rekruterów zwraca uwagę właśnie na to, czym się zajmowaliśmy w przeszłości.

Warto również opisać swoje umiejętności oraz cele na przyszłość – chęć rozwoju i wysokie ambicje to bardzo dobry wyznacznik dla osób odpowiadających za rekrutację w większości przedsiębiorstw. Na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba z kolei zachować spokój i opanowanie.

Warto również dowiedzieć się nieco więcej o firmie, jej historii itd. Dlaczego? Ponieważ jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na wyróżnienie się z dużej grupy potencjalnych kandydatów na stanowisko.

ARTYKUŁ partnera

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Content calendar creation.