niedziela, 21 lipca 2024

Nowe boiska dla ŁKS. 7 mln zł na modernizację obiektu przy Minerskiej

Udostępnij

Miasto zapowiedziało kolejną inwestycję dla zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego. Boiska dla ŁKS przy Minerskiej w Łodzi zostaną zmodernizowane. Koszt inwestycji to 7 milionów złotych.

Boiska dla ŁKS za 7 milionów

Ośrodek szkoleniowy Łódzkiego Klubu Sportowego przy Minerskiej i Krańcowej w Łodzi oddano do użytku w 2018 roku. Dwa lata wcześniej zapowiadano nowoczesny obiekt z zapleczem dla piłkarzy ŁKS. Za 12 milionów złotych wybudowano między innymi trzy pełnowymiarowe i oświetlone boiska piłkarskie z nawierzchnią naturalną, sztuczną i hybrydową. Pomiędzy dwoma ostatnimi stanęła kryta trybuna o pojemności 840 miejsc – po 420 na każdą stronę.

Teraz łódzcy urzędnicy zapowiadają modernizację boiska dla ŁKS za ponad 7 milionów złotych. Inwestycja obejmie dwa pełnowymiarowe boiska treningowe, na których zostanie położona sztuczna nawierzchnia mająca umożliwić rozgrywki o każdej porze roku. Będą też wybudowane ławki rezerwowe. W planach jest zakup specjalistycznego sprzętu do pielęgnacji boiska: ciągnika, aeratora, wertykulatora, zamiatarki, kosiarki, piaskarki i pługa.

Boisko ma spełniać wymagania potrzebne do uzyskania certyfikatu FIFA. Prace mają potrwać do końca sierpnia. Koszt inwestycji to 7,2 mln zł – z czego miasto na ten cel przeznaczyło 4,2 mln zł, a Ministerstwo Sportu i Turystyki 3 mln zł.

Z boisk treningowych będą korzystać głównie piłkarze oraz juniorzy ŁKS Łódź.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P