niedziela, 25 lutego 2024

Niebezpieczna pogoda w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców województwa łódzkiego przed upałem i burzami z gradem. Pogoda w Łódzkiem 1 lipca będzie bardzo dynamiczna. Od godziny 14 obowiązuje ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia.

Upał, burze i grad

W poniedziałek nad Polską od rana przechodzi front atmosferyczny, który może przynieść ochłodzenie także w centrum kraju. Po afrykańskich upałach i tzw. nocy tropikalnej prawdopodobnie wszyscy czekamy na niższe temperatury. Jednak zderzenie ciepłych i zimnych mas powietrza spowoduje wyładowania atmosferyczne, które mogą być bardzo niebezpieczne.

Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa łódzkiego. Skala ostrzeżeń jest trzystopniowa, więc mieszkańcy powinni dziś uważać.

Jaka pogoda w Łódzkiem?

Od godziny 15 pogoda w Łódzkiem może być dynamiczna. Synoptycy przewidują upał. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w trakcie burz do 30 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 90 km/h. 

W nocy z kolei zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo także przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura minimalna od 16 stopni do 18 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. We wtorek, 2 lipca, temperatura powietrza ma spaść do 24-25 stopni C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 90 procent.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości