wtorek, 16 lipca 2024

Niebezpieczna pogoda w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców województwa łódzkiego przed upałem i burzami z gradem. Pogoda w Łódzkiem 1 lipca będzie bardzo dynamiczna. Od godziny 14 obowiązuje ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia.

Upał, burze i grad

W poniedziałek nad Polską od rana przechodzi front atmosferyczny, który może przynieść ochłodzenie także w centrum kraju. Po afrykańskich upałach i tzw. nocy tropikalnej prawdopodobnie wszyscy czekamy na niższe temperatury. Jednak zderzenie ciepłych i zimnych mas powietrza spowoduje wyładowania atmosferyczne, które mogą być bardzo niebezpieczne.

Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa łódzkiego. Skala ostrzeżeń jest trzystopniowa, więc mieszkańcy powinni dziś uważać.

Jaka pogoda w Łódzkiem?

Od godziny 15 pogoda w Łódzkiem może być dynamiczna. Synoptycy przewidują upał. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w trakcie burz do 30 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 90 km/h. 

W nocy z kolei zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo także przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura minimalna od 16 stopni do 18 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. We wtorek, 2 lipca, temperatura powietrza ma spaść do 24-25 stopni C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 90 procent.


Ostrzezenie imgw 1. 07. 2019

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P