piątek, 14 czerwca 2024

Morderstwo w Opocznie. Wśród zatrzymanych 15-latek

Udostępnij

Trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem 31-letniego mieszkańca Opoczna. Wśród zatrzymanych jest 15-latek, który będzie odpowiadał tak, jak dorosły. Sąd dwie dorosłe osoby zatrzymane do tej sprawy aresztował na trzy miesiące, a 15-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Morderstwo w Opocznie

Tragiczne sceny rozegrały się w Opocznie we wtorek (7 stycznia). Około godziny 19.30 do 31-letniego mężczyzny podeszli 44-latek, jego 34-letnia konkubina i 15-letni kuzyn sprawcy. Po kłótni doszło do szarpaniny, w czasie której 31-letni mieszkaniec Opoczna został dźgnięty nożem. 

Gdy mężczyzna osunął się na ziemię, sprawcy odjechali z miejsca przestępstwa samochodem. Konającego mężczyznę pozostawili na pewną śmierć. Ratowników o ciężko rannym mężczyźnie poinformował jego znajomy, który krwawiącego 31-latka zobaczył na chodniku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Odpowie jak dorosły

W zaledwie kilkanaście godzin po zdarzeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali do sprawy trzy osoby. 44-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut morderstwa, był wcześniej wielokrotnie karany, m.in. za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oprócz mężczyzny za zabójstwo odpowie jego 34-letnia konkubentka oraz zaledwie 15-letni kuzyn zatrzymanego.

15-latek decyzją sądu został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Sąd też zadecydował, że nastolatek będzie odpowiadał w procesie karnym tak, jak osoba dorosła. 

Zatrzymanym do sprawy zabójstwa w Opocznie, grozi kara dożywotniego więzienia.

Morderstwo opoczno 1

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.