wtorek, 21 maja 2024

Mobilny gabinet weterynaryjny w Łodzi. Ostatnia szansa, by zaczipować psa

Udostępnij

Mobilny gabinet weterynaryjny w Łodzi będzie miał dwa ostatnie przystanki. To zatem ostatnia szansa, by bezpłatnie zaczipować psa. Akcja organizowana jest przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i MPK Łódź.

Mobilny gabinet weterynaryjny

Czip to najlepsze zabezpieczenie czworonoga w przypadku jego zaginięcia lub ucieczki. Trzeba jednak pamiętać, że nie działa na zasadzie lokalizatora GPS, nie namierza psa czy kota, ale pozwala zidentyfikować zwierzaka i dotrzeć do właściciela, dzięki danym zawartym w bazie czipów.

15 września, czyli w najbliższą niedzielę, mobilny gabinet weterynaryjny zaparkuje przed halą Expo Łódź, a 5 października zawita na parking Portu Łódź.

Jesteśmy w połowie trasy, a już mamy zaczipowanych niemal 200 zwierzaków. W porównaniu do lat ubiegłych to naprawdę sporo, bo rocznie znakowaliśmy około 150 psów i kotów.

mówi AGNIESZKA MAGNUSZEWSKA, rzecznik MPK Łódź

Więcej psów wraca do właściciela

Zwierzę zaczipowane to zwierzę oznakowane. Sam zabieg nie jest bolesny. To tylko podskórny zastrzyk, który nie ingeruje w organizm zwierzaka. Trwa sekundę, tyle co ugryzienie komara. Czworonóg nie musi być zdrowy, również jego wiek nie ma znaczenia

Jak wynika ze statystyk schroniska przy ul. Marmurowej, coraz więcej zwierząt w Łodzi jest zaczipowanych. Świadczą o tym chociażby interwencje Animal Patrolu.

Coraz mniej zwierząt przyjeżdża do schroniska, bo już na miejscu interwencji możliwa jest identyfikacja właściciela i powrót zwierzaka do domu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości