Miniautobusy isuzu w Łodzi. Autobusy marki Isuzu jeżdżą tylko po Łodzi

Miniautobusy isuzu w Łodzi. Autobusy marki Isuzu jeżdżą tylko po Łodzi
0 mln zł
Wartość kontraktu

Łódź jest pierwszym miastem w kraju, do którego dostarczono niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy isuzu novocity life. Autobusy typu mini, które sprawdzają się na trasach o małych potokach pasażerskich, głównie na liniach podmiejskich. MPK-Łódź zakupiło 24 pojazdy. Pierwszy z nich wyjechał na trasę 4 lutego i obsługiwał linię 84.

Pierwsze miniautobusy autobusy w Łodzi

Isuzu novocity life to nowość na rynku autobusowym, ponieważ inżynierowie skończyli pracę nad ich projektem dopiero pod koniec 2017 roku. Pierwsze 200 modeli autobusów typu mini zostało sprzedanych w Turcji. Kolejne trafiły do Łodzi, która jest nie tylko pierwszym miastem w Polsce, ale również w Europie, do którego dostarczone zostały isuzu novocity life.

Nowe miniautobusy w Łodzi zastąpią wysłużone jelcze vero zakupione w 2006 roku. W przetargu na zakup 24 autobusów mini MPK-Łódź po raz pierwszy zastosowało tzw. prawo opcji, czyli możliwość domówienia maksymalnie 18 pojazdów.

W takim przypadku miejska spółka nie musi ponownie ogłaszać przetargu, co znacznie skraca okres oczekiwania na nowe autobusy. MPK-Łódź nie będzie jednak musiało korzystać z opcji domówienia kolejnych pojazdów.

Umowę z firmą Busimport PL Sp. z o.o., podpisano 9 sierpnia 2018 roku. Kontrakt opiewa na  kwotę 20,2 mln zł brutto.

Parametry autobusu isuzu novocity life
 • długość
  7,86 m
 • szerokość
  2,43 m
 • ilość miejsc ogółem
  63
 • ilość miejsc siedzących
  24
 • pojemność silnika
  4,5 l
 • zużycie paliwa
  25,6 l / 100 km

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.