czwartek, 23 maja 2024

Mieszkanie za remont w Łodzi. Nowy program dla najemców

Udostępnij

Miasto chce wprowadzić nowy program dla gminnych najemców w Łodzi – mieszkanie za remont. Decydując się na samodzielny remont lokalu najemcy będą mogli wynająć je szybciej, niż gdyby mieli czekać na wyremontowane przez miasto mieszkanie.

Mieszkanie za remont

Dziś osoba, która wprowadza się do lokalu wynajmowanego od gminy, dostaje go po remoncie. Właściwie musi tylko wnieść swoje rzeczy i może zamieszkać. To Zarząd Lokali Miejski, na koszt gminy, wynajmuje firmę remontową, która przygotowuje mieszkanie dla przyszłego najemcy. Jednak oznacza to dłuższy czas oczekiwania.

Gmina musi mieć nie tylko lokal, ale i pieniądze na jego remont. Później ogłosić przetarg, w którym wybiera firmę remontową dla kilkudziesięciu lokali, a następnie dać czas remontującym. Miasto każdego roku remontuje około tysiąca lokali.

Zmiany w zasadach najmu lokali gminnych, czyli mieszkanie za remont, będą poddane pod głosowanie podczas środowej (18 września) sesji Rady Miasta Łodzi.

Bez łazienki i z piecem

Jeśli radni przyjmą propozycje zmian, to po publikacji uchwały przez wojewodę przygotowane zostanie szczegółowe zarządzenie dotyczące tego trybu najmu oraz ogłoszone będą adresy lokali przeznaczonych do projektu.

Jedno z mieszkań już zostało wytypowane do takiego rodzaju najmu, w Nowym Centrum Łodzi, z widokiem na Dworzec Łódź Fabryczna. 52- metrowe z dużym pokojem, kuchnią i toaletą, ale bez łazienki. Najemca mógłby taką wybudować, tak samo jak zmienić ogrzewanie piecowe na gazowe.

W budynku jest nowa instalacja elektryczna, natomiast wymiany będzie wymagała na pewno elektryka w samym mieszkaniu. Mieszkania będą typowane we wszystkich dzielnicach miasta.


Mieszkanie za remont2

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości