piątek, 14 czerwca 2024

Cukinia pomaga od roku. Fachowa pomoc dla dzieci i rodzin po traumach oraz z problemami

Udostępnij

Cukinia-lodz-gajusz
Cukinia-lodz-gajusz2
Cukinia-lodz-gajusz3
Cukinia-lodz-gajusz4
Cukinia-lodz-gajusz5
Cukinia-lodz-gajusz6
Cukinia-lodz-gajusz7
Cukinia-gajusz

Jest bezpłatne i zapewnia fachową pomoc medyczną, socjalną i prawną. Centrum terapii Cukinia przy Piotrkowskiej od roku pomaga dzieciom po traumach, ich rodzicom biologicznym czy zastępczym. Placówkę otworzyła i prowadzi łódzka Fundacja Gajusz.

Jedyni tacy

Ponad 3 tysiące godzin konsultacji terapeutycznych dla prawie 200 rodzin oraz  74 godziny szkoleń, z których skorzystały 163 osoby. To podsumowanie rocznej działalności centrum terapii „Cukinia.” Dzieci i ich opiekunowie otrzymają tu kompleksową pomoc. W zespole znajdują się m.in. psychoterapeuci i psychotraumatolodzy, terapeuci rodzinni doświadczeni w pracy z dziecięcą traumą czy prawnik, fizjoterapeuci i neurologopeda.

W Polsce brakuje systemu specjalistycznej pomocy da rodzin zastępczych. Trafiają do nas różne historie, dzieci i ich rodziny z gorącą prośbą o pomoc. W przypadku „Cukinii” było tak, że przychodziły do nas dzieci w dramatycznie trudnych sytuacjach i okazywało się, że nie ma ani miejsc, ani specjalistów, którzy mogliby im pomóc. Stąd zrodził się pomysł, że takie miejsce powinno istnieć.

mówi TISA ŻAWROCKA-KWIATKOWSKA, prezes Fundacji Gajusz

Wystarczy zadzwonić

„Cukinia” to dokładnie Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie. Mieści się przy Piotrkowskiej 17 i jest urządzone tak, aby pacjenci, wśród kolorowych ścian, przytulnych poduszek i wygodnych foteli bez skrępowania mogli dzielić się swoimi problemami.

Ośrodek prowadzi fundacja Gajusz przy stałej współpracy Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny Zielone Wzgórze oraz łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa.

Pomoc  „Cukinii” jest bezpłatna. Wystarczy zadzwonić, by umówić się na wizytę do specjalisty. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-17. W sytuacjach kryzysowych można dzwonić: 48 885 800 202.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Ekologia w produkcji suplementów.