sobota, 18 maja 2024

Miasto rozdaje mieszkania. Ale są warunki. Musisz być młody i zdolny

Udostępnij

Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__6__64a1b7620e
Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__5__da31eabc9a
Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__4__493f16a2d1
Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__3__b76cd38643
Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__2__e8e0b61bdc
Csm_mieszkanie_dla_zdolnych__1__456722d96b

Najzdolniejsi studenci i absolwenci łódzkich uczelni dostają wyremontowane mieszkanie od miasta. Przez sześć lat wynajęto 71 takich mieszkań. W tej edycji miasto rozda klucze do kolejnych siedmiu mieszkań. Konkurs niebawem.

Mieszkanie od miasta

Pani Magdalena przyjechała ze Śląska do Łodzi na studia w Akademii Muzycznej. Gra na klawesynie. Studia ukończyła z wynikiem celującym. A w szkole muzycznej, gdzie dziś pracuje, otworzyła pierwszą w historii placówki klasę klawesynu. Jest laureatką wielu nagród.

Krzysztof Wasilewski, mąż Pani Magdaleny, również z wykształcenia muzyk, pracował m.in. z dziećmi niepełnosprawnymi w Fundacji Kolorowy Świat. Obydwoje Państwo angażują się w działania dla społeczności lokalnej i właśnie odebrali klucze do mieszkania.

Przekazuję ponad 50-metrowe mieszkanie w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy w ramach Miasta Kamienic. To trzy pokoje, aneks kuchenny, łazienka. Jestem dumna, że wybraliście Łódź i życzę Wam samych szczęśliwych dni w tym miejscu. Witajcie w Łodzi. Witajcie w domu.

powiedziała do nowych lokatorów HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Mieszkanie od miasta to konkurs organizowany w Łodzi od 2013 roku. Do tej pory wynajęto około 70 takich lokali, praktycznie gotowych do zamieszkania, w kompleksowo zmodernizowanych kamienicach.

Młodzi i zdolni

W najbliższych dniach klucze do mieszkania od miasta odbiera sześcioro innych młodych zdolnych ludzi. Czwórka z nich w tym samym budynku, przy Gdańskiej 25. Jedna rodzina zamieszka na Więckowskiego 4, a ostatnia na Piotrkowskiej 243, w najstarszej łódzkiej, zmodernizowanej kamienicy. 

Oferta wynajmu lokalu na czas trwania stosunku pracy skierowana jest do najzdolniejszych studentów i absolwentów łódzkich wyższych uczelni. Warunkiem jest wiek do 30 roku życia, mieszkanie i praca w Łodzi oraz rekomendacja rektora wyższej uczelni lub osoby przez niego upoważnionej.

W nowej edycji miasto wynajmie kolejnych siedem mieszkań. Większość lokali będzie na Jaracza 32. 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości