niedziela, 21 lipca 2024

Matka zostawiła dzieci w rozgrzanym samochodzie i poszła na zakupy

Udostępnij

Do szpitala trafiła dwójka dzieci, które matka zostawiła w samochodzie podczas upału. Sama poszła na zakupy. Policjanci apelują, by w taką pogodę nawet na chwilę nie zostawiać dzieci w samochodzie. To może skończyć się tragicznie.

Łódzcy policjanci zostali powiadomieni, że w upalną sobotę (15 czerwca) przed jednym ze sklepów przy ulicy Wici w Łodzi, w zaparkowanym samochodzie siedzi dwójka dzieci. Auto zaparkowano w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, przy samochodzie stała już matka dzieci i osoby wzywające funkcjonariuszy.

Mundurowi ustalili, że kobieta podjechała pod sklep i zostawiła dzieci w samochodzie, ponieważ jedno z nich usnęło. Z relacji kierującej wynikało, że pozostawiła uchylone szyby. Prawdopodobnie, gdy zamykała samochód szyby domknęły się same, co umknęło uwadze kobiety. Dzieci w wieku 7 i 2,5 roku mogły przebywać w zamkniętym pojeździe nawet kilkanaście minut. nadkom. ADAM KOLASA z KWP w Łodzi

Dzieci były rozpalone, więc wezwano pogotowie, które następnie odwiozło je do szpitala. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Jeśli okaże się, że doszło do narażenia dzieci na utratę życia lub zdrowia, ich matce może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P