wtorek, 21 maja 2024

Marta Dudek druga w deblu na Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12

Udostępnij

Młoda tenisistka z Bełchatowa Marta Dudek wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12, a w rywalizacji indywidualnej swój udział w zawodach bełchatowianka zakończyła na fazie ćwierćfinałowej.

Tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12 odbyły się w Bielsku-Białej, gdzie również udała się bełchatowianka Marta Dudek reprezentująca barwy ST Winner Piotrków Trybunalski.

12-letnia tenisistka najlepiej spisała się w grze podwójnej, gdzie tworzyła duet z Darią Dehmel ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże.

Dudek i Dehmel zostały rozstawione z numerem „2”. W pierwszej rundzie młode zawodniczki otrzymały wolny los i trafiły do ćwierćfinału, gdzie ograły parę Jessica Pabisiak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) oraz Maję Sobiesiak (sekcja tenisa ziemnego WKS Śląsk Wrocław – Krzycka Park) 2:0 (6/3, 6/0).

W półfinale Marta Dudek i Daria Dehmel trafiły na rozstawioną parę z numerem „3” Emilię Lu Knapik z BKT Advantage Bielsko-Biała oraz Martynę Sikorę ze Stowarzyszenia Morelowa Tennis Club Warszawa. Po ciekawym meczu 2:0 (6/4, 6/2) wygrał duet bełchatowsko-szczeciński.

Ozdobą całego turnieju w deblu był finał, gdzie Marta z Darią podejmowały zawodniczki rozstawione z numerem „1”, czyli Lenę Markowską z KS Górnik Bytom oraz Oliwią Sybicką z Miejskiego Klubu Tenisowego Stalowa Wola. Ostatecznie to wyżej rozstawione tenisistki wygrały 2:0 (7/5, 7/6-2).

Ta przegrana spowodowała, że Marta Dudek i Daria Dehmel musiały się zadowolić srebrnymi medalami Halowych Mistrzostw Polski do lat 12, ale młode tenisistki i ich opiekunowie mogli być dumni z tego co dziewczęta zaprezentowały na korcie.

Indywidualnie Marta Dudek odpadła z mocną rywalką

Bez medalu bełchatowianka zakończyła swój udział w singlu, gdzie na początek trafiła na Magdalenę Rybkowską ze Stowarzyszenia Tenisowego TieBreak, którą ograła bez większych przeszkód 2:0 (6/0, 6/0). Później rozstawiona z numerem „6” Marta Dudek grała o ćwierćfinał z Adrianną Stępień z Fundacji Wschodnia Kielce, którą pokonała 2:0 (6/1, 6/2).

W następnym etapie bełchatowianka trafiła na bardzo dobrą Oliwię Sybicką rozstawioną z numerem „1” i po zaciętym pojedynku Marta Dudek przegrała 1:2 (3:6, 7:6 (1), 4:10). Przedstawicielka ST Winner Piotrków Trybunalski była jedyną w całej stawce w grze pojedynczej, która urwała seta zdobywczyni tytułu Halowej Mistrzyni Polski do lat 12.

Za kolejne świetne przygotowanie 12-latki z Bełchatowa do turnieju rangi ogólnopolskiej odpowiada trener ST Winner Piotrków Trybunalski Maciej Wściubiak, a także tata tenisistki Piotr Dudek, który jest trenerem i udziela młodej zawodniczce cennych rad i wskazówek.

Ponadto za przygotowanie motoryczne i wytrzymałościowe Marty jest odpowiedzialny założyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czempion” Bełchatów Dariusz Rybarczyk, a także fizjoterapeuta Tomasz Pieczko, który na co dzień zajmuje się zdrowiem siatkarzy PGE Skry Bełchatów.

Przeczytaj także:

Szykują się spore roszady w obozie PGE Skry Bełchatów

Tatiana Kopala skradła serca jurorów w programie The Voice Kids

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości