sobota, 18 maja 2024

Marszałek województwa łódzkiego zakażony koronawirusem. Wojewoda na kwarantannie

Udostępnij

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber jest zakażony koronawirusem. Odebrał pozytywny wynik testu – poinformowała jego rzeczniczka Magdalena Kamińska, dodając, że czuje się on dobrze. W związku z tym zakażeniem na kwarantannę skierowano wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. Wczoraj, 7 października, marszałek województwa łódzkiego brał udział w spotkaniu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”.

Marszałek województwa łódzkiego zakażony

Rzeczniczka marszałka podała, że reakcja szefa samorządowej administracji województwa była natychmiastowa.

Po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która mogła być zakażona, odwołał wszystkie spotkania i aktywności. mówi MAGDALENA KAMIŃSKA, rzecznik marszałka województwa łódzkiego

Stan marszałka Schreibera jest dobry. Przebywa w izolacji, chorobę przechodzi bezobjawowo i czuje się dobrze. Sekretarz województwa podjął decyzję o profilaktycznym skierowaniu części pracowników do pracy zdalnej – podał urząd marszałkowski.

Decyzję o tym, że wojewodę Tobiasza Bocheńskiego poddano kwarantannie podjęto po tym, gdy okazało się, że marszałek ma koronawirusa, a wojewoda miał z nim kontakt. Urząd pracuje normalnie, a wojewoda wykonuje swoje obowiązki zdalnie.

Rekord zakażeń w Łódzkiem

Czwartek, 8 października to kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem. W całej Polsce ponad 4 tysiące chorych, w Łódzkiem – prawie 300.

Warto wspomnieć, że te rekordowe liczby mają związek z równie dużą liczbą testów wykonanych w ciągu jednej doby. A tych w całych kraju aż 44 tysiące. Dziś Ministerstwo Zdrowia ma poinformować o nowych strefach żółtych i czerwonych. Tych ma być ponad sto.

Od soboty w oby strefach obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej, co kontrolować mają policjanci. Tym razem ma nie kończyć się na pouczeniach, a na mandatach do 500 złotych. Od soboty będą obowiązywać też nowe limity osób podczas spotkań: w strefie żółtej – 75 osób, w strefie czerwonej – do 50 osób.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości