czwartek, 23 maja 2024

Z Łodzi polecimy na Kretę, Kubę, Dominikanę czy do Meksyku. Ile kosztują egzotyczne wakacje?

Udostępnij

Loty z Łodzi na wakacje to oferta biur podróży na lato 2020 i sezon zimowy. W sprzedaży są pierwsze first minute z łódzkiego lotniska. Będzie można polecieć do Bułgarii, Turcji czy na Kretę. Ale są też egzotyczne propozycje, czyli loty z Łodzi do Meksyku, na Kubę i Dominikanę.

Greckie wakacje

W tym sezonie łódzkie lotnisko oferuje loty czarterowe do Antalyi, Burgas i na grecką wyspę Zakynthos. W czerwcu i lipcu skorzystało z nich prawie 13 tysięcy pasażerów. A 6 tysięcy turystów poleciało do Aten.

Choć loty do stolicy Grecji nie są czarterowymi i z pełną ofertą wypoczynku, to w lipcu wypełnienie w samolotach było na poziomie 97 procent.

Założyliśmy, że czarterami poleci w tym sezonie 30 tysięcy osób. Do dziś obsłużyliśmy 13 tysięcy pasażerów, a czartery w naszej ofercie są do października. Nasze założenia to zatem realny plan. Samoloty latają pełne, a to pozwala touroperatorom planować kolejny sezon. Już wiemy, że będzie więcej samolotów z Łodzi, ale nad pełną ofertą jeszcze pracujemy.

mówi ANNA MIDERA, prezes Portu Lotniczego w Łodzi

Ceny wycieczek first minute

I na przykład biuro podróży Neckermann zaczęło już sprzedawać wycieczki na Kretę na 2020 rok. Od 3 czerwca samolot czarterowy będzie latał do Heraklionu. Dwutygodniowe wczasy w ofercie first minute można kupić w cenie od 1912 zł.

Neckermann oferuje też wypoczynek w jednym z 25 hoteli w Bułgarii. Ceny tygodniowych wyjazdów zaczynają się od 1445 zł za osobę. Na Riwierze Tureckiej touroperator ma 62 hotele do wyboru. Ceny za tygodniowy pobyt all inclusive zaczynają się od 1584 zł.

Wakacje na 2020 rok w Turcji i Bułgarii sprzedaje też biuro podróży TUI. Najniższa cena w Bułgarii to 780 zł za hotel trzygwiazdkowy ze śniadaniami za tydzień. Natomiast all inclusive zaczyna się od 1094 zł.

Ceny wyjazdów do Antalyi z biura TUI zaczynają się od 1188 zł za tydzień w hotelu z wyżywieniem. W poniedziałek (30 lipca) wyloty do Antalyi zaczęło sprzedawać biuro Coral Travel.

Egzotyczna zima

Dla tych, którzy wolą spędzać egzotyczny urlop jesienią lub zimą Neckermann oferuje loty z Łodzi na Dominikanę (Punta Cana i Santo Domingo), na Kubę i do Meksyku (Riwiera Maya, Wyspa Cozumel, Jukatan).

Pasażerowie lecą z łódzkiego lotniska samolotem Lufthansy do Monachium, a tam przesiadają się na samolot linii Condor, którym dolatują do miejsca egzotycznego wypoczynku. Turyści odprawiają się i nadają bagaż w Łodzi, a odbierają na Dominikanie, w Meksyku, czy na Kubie.

Ceny egzotycznych wyjazdów z Łodzi zaczynają się od 6212 zł. Kupując ofertę first minute nie trzeba „zamrażać” pieniędzy na rok. Przy rezerwacji wycieczki podróżny płaci 5 procent, a resztę 40 dni przed wyjazdem.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości