piątek, 14 czerwca 2024

Lotnisko w Łodzi podwaja ofertę lotów. Gdzie na wakacje w 2020 roku?

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi stara się walczyć z nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi swojego funkcjonowania i przyszłości. Organizuje konferencje prasowe przy każdej okazji, by pochwalić się nowymi połączeniami i współpracami. W piątek 13 września z dziennikarzami spotkała się prezes portu lotniczego oraz przedstawiciele biur podróży. Opowiedzieli o planach na wakacje w 2020 roku. Oferta czarterów ma zostać podwojona.

Więcej lotów, więcej pasażerów

W tym roku na wakacje z Łodzi poleciało ponad 32 tysiące pasażerów, ale sezon  jeszcze się nie skończył. Lotnisko w Łodzi szacuje, że do końca października obsłuży 35 tysięcy pasażerów. Już w tym roku poszerzono ofertę i np. do Burgas, Antalyi i na Zakynthos samoloty latały pięć razy w tygodniu. Dwa lata temu były tylko dwa połączenia.

Już cieszymy się na przyszły rok. W ulubione miejsca letniego wypoczynku będzie latać od nas aż 11 samolotów tygodniowo. Liczymy, że to będzie najlepszy sezon pod względem czarterów od 2012 roku.

zapowiada ANNA MIDERA, prezes Portu Lotniczego w Łodzi

Loty z Łodzi na wakacje

We wszystkich biurach podróży można już kupować przyszłoroczne wakacje z wylotem z Łodzi. W Grecji oprócz wyspy Zakynthos, która była tegorocznym hitem, można będzie wypoczywać na Rodos, Korfu i na Krecie.

Adam Górczewski, rzecznik prasowy Grecos Holiday zapowiada, że jego biuro podróży zwiększy czterokrotnie ofertę z Łodzi w sezonie 2020.

Zakynthos cieszy się tu w tym roku tak dużym zainteresowaniem, że na przyszły dokładamy do oferty trzy kolejne greckie kierunki. I to te najpopularniejsze. Królowa greckich wysp, czyli Kreta, do tego jeszcze takie hity jak Rodos i Korfu.

mówi ADAM GÓRCZEWSKI

Według firmy Travelplanet.pl, która sprawdza trendy na polskim rynku turystycznym, w 2019 roku najpopularniejszym krajem wśród polskich turystów była Turcja. Wyprzedziła Grecję i Bułgarię.

Latem 2020 roku z Łodzi też można będzie polecieć do tureckich kurortów w Antalyi i w Bodrum, samoloty do Antalyi będą latać dwa razy w tygodniu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Czym są komory hiperbaryczne.