piątek, 21 czerwca 2024

Łódzki lunapark rozbudowany. Atrakcje dla każdego

Udostępnij

Lunapark-lodz (5)
Lunapark-lodz (4)
Lunapark-lodz (3)
Lunapark-lodz (2)
Lunapark-lodz (1)

Lunapark w Łodzi przeszedł czwarty etap rozbudowy. Powstały kolejne strefy, w których zabawić się mogą łodzianie w każdym wieku. Boisko do gry w bule, strefa trampolin, strefa malucha i większe Wzgórze Trzech Wież – to atrakcje powstałe dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Lunapark w Łodzi większy

Na Wzgórzu Trzech Wież pojawiło się pięć nowych zjeżdżalni. Obok rozlokowan różne chwytaki i inne elementy do wspinaczki. Przy Wzgórzu powstała także strefa trampolin z czterema trampolinami o różnej wielkości (z trampoliną wielkości 2×2 i pozostałymi trampolinami o wielkości 1,5 x 1,5 m).

Nowością w Łodzi jest boisko do gry w bule, czyli tzw. bulodrom. Testowany był przez profesjonalistów z Klubu Graczy w Bule.

Jest to jedyne boisko w Łodzi, na którym można już przygotowywać się do profesjonalnych zawodów, boisko jest na tyle duże, że można równolegle prowadzić kilka rozgrywek.

mówi WŁODZIMIERZ KRAWCZYK, wiceprezes Klubu Graczy w Bule

Projekt rozbudowy Lunaparku zakładał także dodatkowe oświetlenie na tym terenie, wybudowanie zupełnie nowej alei, a także dodatkowe kosze na śmieci i ławki oraz poszerzenie monitoringu.

Łączny koszt nowych stref, to 1,9 mln zł, a do tej pory, od 2016 roku, na rozbudowę Lunaparku przeznaczone zostało 7 mln zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P