niedziela, 19 maja 2024

Łodzianin na Rajdzie Dakar. 8 tysięcy kilometrów przez dwa kontynenty

Udostępnij

To najtrudniejszy rajd świata, jednak przyciąga setki miłośników ekstremalnej jazdy. Linię startu przekroczy też Arkadiusz Linde. Łodzianin na Rajdzie Dakar będzie miał do pokonania prawie 8 tysięcy kilometrów na dwóch kontynentach.

Dla najodważniejszych

W tym rajdzie liczą się umiejętności nawigacyjne, wytrzymałość i kondycja zawodników. Rajd kończą najodważniejsi, a także najsilniejsi pokonując trudności komunikacyjne, nawigacyjne, mierząc się ze wszystkimi swoimi słabościami.

Polska ekipa, wśród której znalazł się rajdowy Mistrz Polski z Łodzi, Arkadiusz Linder, wylatuje z Polski 30 grudnia, aby 5 stycznia stanąć na starcie Rajdu Dakar.

Trasa 42. edycji rajdu rozpocznie się w mieście Dżudda i zakończy po pokonaniu 12 odcinków specjalnych w miejscowości Qiddiyah w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu. Całkowita długość trasy to blisko 8 tysięcy kilometrów.

Debiut łodzianina

W drugiej połowie uczestnicy odkryją wydmy południowej części Arabii Saudyjskiej. Zmiana kontynentu to także zmiana przepisów, z którymi będą mierzyli się zawodnicy na rajdzie, podczas którego amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami.

Na oficjalnej liście zgłoszeń Dakaru 2020 znajduje się 351 pojazdów: 170 motocykli i quadów, 134 samochody i pojazdy UTV oraz 47 ciężarówek.

Arkadiusz Linder, jedyny łodzianin na starcie Rajdu Dakar, będzie debiutował w tym szaleńczym wyścigu. Ma za sobą trzy znakomite sezony rajdowe zakończone zdobyciem tytułu Mistrza Polski, Mistrza Europy i II Vice-Mistrza Świata.

Od kolejnego sezonu Arkadiusz Linder będzie reprezentował Polskę jako zawodnik kadry narodowej, do której został powołany przez PZM.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości