niedziela, 21 lipca 2024

Łódź buduje Rokicińską. Zmiany w komunikacji miejskiej

Udostępnij

Ldz_buduje_ul_rokicinska (4)
Ldz_buduje_ul_rokicinska (3)
Ldz_buduje_ul_rokicinska (2)
Ldz_buduje_ul_rokicinska (1)

Remont Rokicińskiej w Łodzi wszedł w kolejny etap. 24 czerwca drogowcy przeniosą się w okolice ulicy Wieńcowej. W związku z tymi pracami zmieni się organizacja komunikacji miejskiej.

Dziś prowadzone są prace przy skrzyżowaniu z Gajcego, gdzie w ciągu kilku najbliższych dni powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Następnie prace rozpoczną się na zachodniej połowie skrzyżowania, by po oddaniu pierwszego etapu Rokicińskiej móc udrożnić ruch wraz ze skrzyżowaniem. ANDRZEJ CIEŚLAK, kierownik budowy

24 czerwca drogowcy rozpoczną prace przy przejeździe kolejowym przy Wieńcowej i na odcinku ul. Rokicińskiej od Kronikarskiej do Wieńcowej. Brak przejazdu przez tory spowoduje zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Część linii będzie kursować od strony centrum do skrzyżowania Rokicińskiej z Kronikarską, a pozostałe linie obsłużą gminę Andrespol. Przesiadka pomiędzy liniami będzie na ul. Rokicińskiej, między Kronikarską a Wieńcową. Na przesiadkę zaplanowano 10 minut.

Kierowcy, jak do tej pory, korzystać będą z wytyczonych objazdów. Z Andrespola – ul. Wieńcową i Jędrzejowską do Tomaszowskiej, a na w Andrzejowe – Szaniawskiego i Taborową. Dla jadących dalej zalecana jest autostrada A1.

Remont Rokicińskiej w Łodzi: Zmiany MPK
  • Linia 82A z dworca Łódź Widzew zostanie wydłużona do skrzyżowania Rokicińska – Gajcego. Autobusy zawrócą ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem na Gajcego.
  • Linia 82B kursować będzie na terenie gminy Andrespol. Z pętli Stróża-Ludwików, przez Andrespol i w Łodzi ulicami Rokicińską i Wieńcowa do pętli Feliksin.
  • Linia 90A kursować będzie z Janowa do skrzyżowania Rokicińska / Kronikarska. Podobnie jak 82A zawróci ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem do Gajcego.
  • Linia 90B pozostaje na swojej trasie na Sąsieczno.
  • Linia 90C kursować będzie z Brzezin na Feliksin. Nie będzie dojeżdżała na Janów.
  • Linia 201 kursować będzie po Łodzi, a linia 202 po gminie Andrespol. 201 z ronda Inwalidów do Gajcego pojedzie bez zmian, a następnie Taborową i na terenie Bedonia Kościelną, Ogrodową, Główną z powrotem w kierunku Łodzi, gdzie pojedzie Rataja i Gajcego do swojej trasy w stronę ronda Inwalidów.
  • Linia 202 z Janówki pojedzie przez Andrespol i Rokicińską, oraz Wieńcową do pętli Przylesie.
  • Linia nocna N5B pojedzie z ul. Gajcego ulicami Taborową, Kościelną i Rokicińską do pętli w Andrespolu. W stronę Łodzi pojedzie przez Andrespol i Bedoń ulicami Rokicińską, Brzezińską, Ogrodową, Główną i Rataja od Gajcego, gdzie wróci na trasę na Radogoszcz
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P