ŁKS Łódź — Piast Gliwice

ŁKS Łódź — Piast Gliwice

ŁKS Łódź na własnym boisku uległ mistrzowi Polski. Piast Gliwice wygrał, choć jedyną bramkę tego meczu strzelił zawodnik ŁKS. Wcześniej łodzianie nie wykorzystali rzutu karnego. Dla drużyny gości było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Dobry mecz, gorszy wynik

Choć spotkanie ŁKS i Piasta Gliwice było spotkaniem beniaminka z mistrzem Polski, na boisku różnicy przez większość spotkania widać nie było. Tym bardziej że pierwsze poważne zagrożenie dla bramki drużyny gości stworzyli łodzianie już w 2. minucie meczu. Artur Bogusz strzelał celnie i mocno zza linii pola karnego. Nie miał jednak wystarczającego szczęścia i to do ostatnich minut meczu.

Piast strzelał kilkukrotnie, ale w większości niecelnie. Bramka ŁKS Łódź, Michał Kołba zwycięsko wyszedł z pojedynku sam na sam z Martinem Konczkowskim i obronił w 32. minucie silny strzał Toma Hateley’a.

Strzały łodzian bronił świetnie dysponowany Frantisek Plach, a większą część akcji zatrzymywał w polu karnym kapitan Piasta Jakub Czerwiński.

Karny momentem zwrotnym spotkania

Druga połowa meczu to ewidentna przewaga drużyny ŁKS. Efektem jedne z szybkich akcji było wejście Artura Bogusza w pole karne Piasta. Po interwencji Bartosza Rymaniaka sędzia wskazał na rzut rożny i wstrzymał akcję, by sprawdzić na wideo, czy nie doszło do faulu w polu karnym.

Po chwili wszystko było jasne. Sędzia pokazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz. Uderzył prawą stronę bramki silnie i na dobrej wysokości. Bramkarz Piast obronił jednak strzał i dalej było 0:0.

Kilka minut później po kolejnej kontrze Piasta piłka wyszła na róg. Piłka z rzutu rożnego została zagrana na 5. – 6. metr przed bramkę łodzian. W ogromnym zamieszaniu tor lotu piłki zmienił Artur Bogusz. Futbolówka wpadła do bramki ŁKS-u. Przez ostatnich 15 minut łodzianom nie udało się już stworzyć akcji bramkowej, a ni poważnie zagrozić bramce mistrzów Polski.

ŁKS Łódź

25Michał Kołba Bramkarz
21Jan Grzesik Obrońca
29Maksymilian Rozwandowicz Obrońca
2Jan Sobociński Obrońca
4Artur Bogusz Obrońca 77'
20José Antonio Ruiz Lopéz – Pirulo Pomocnik
9Wojciech Łuczak 19 Pomocnik
28Łukasz Piątek Pomocnik
6Maciej Wolski 14 Pomocnik
11Daniel Ramírez Fernández Pomocnik
88Rafał Kujawa 22 Napastnik
14Ricardo Martins Guimaraes 6 Pomocnik
19Michał Trąbka 9 Pomocnik
22Łukasz Sekulski 88 Napastnik

Piast Gliwice

26František Plach Bramkarz
28Bartosz Rymaniak Obrońca
4Jakub Czerwiński Obrońca
23Tomáš Huk Obrońca
20Martin Konczkowski 22 Obrońca
18Patryk Sokołowski Pomocnik
19Sebastian Milewski Pomocnik
6Tom Hateley Pomocnik
2Mikkel Kirkeskov Obrońca
9Piotr Parzyszek 71 Napastnik
11Jorge Félix Pomocnik
22Tomasz Mokwa 20 Obrońca
71Dominik Steczyk 9 Napastnik

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *