sobota, 18 maja 2024

Lekcje w szkole do 19. Uczniowie siedzą do wieczora, a nauczycieli jest za mało. Brakuje nawet 100

Udostępnij

Lekcje w Łodzi będą trwać nawet do godziny 19. Tak w swoim planie mają uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych. Ich koledzy z Technikum nr 3 posiedzą w szkole do godziny 18. Nieco krócej, bo do 17.30 będą zajęcia w III Liceum Ogólnokształcącym, jednym z najbardziej obleganych przez absolwentów w tegorocznej rekrutacji.

Lekcje do późna i brak nauczycieli

Szkoły zapewniają, że plany lekcji na pewno będą jeszcze korygowane. Miasto z kolei twierdzi, że to dowód na to, że podwójny rocznik w szkołach średnich mocno komplikuje uczniowskie życie.

Mimo starań i wysiłków dyrektorów szkół nasze obawy się potwierdziły, uczniowie będą się uczyć do wieczora. Nie we wszystkich szkołach, ale jednak w wielu zajęcia będą dłużej niż w poprzednim roku szkolnym. Na domiar złego brakuje około setki nauczycieli i chętnych do pracy nie ma, co także ma swoje znaczenie w kontekście planów lekcji.

mówi TOMASZ TRELA, wiceprezydent Łodzi do edukacji

Lekcje w Łodzi trwają średnio o dwie lub trzy godziny dłużej niż w poprzednim roku szkolnym. Z kolei lany lekcji praktycznie eliminują zajęcia pozalekcyjne. 

Nauka do późnych godzin popołudniowych to efekt podwójnego rocznika w szkołach średnich. Spotkali się tam absolwenci gimnazjów i klas 8 szkół podstawowych. W konsekwencji, w szkołach jest znacznie więcej klas pierwszych i uczniów, a liczba sal lekcyjnych jest ograniczona.


Plan lekcji lodz

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości