wtorek, 23 lipca 2024

Koronawirus w Łodzi i regionie. 259 zakażonych, 3 ofiary śmiertelne, 22 osoby wyzdrowiały

Udostępnij

Koronawirus w Łodzi i województwie

0
zarażonych
0
w trakcie badań
0
ofiar śmiertelnych
0
w kwarantannie
0
objęci nadzorem epidemiologicznym
0
wyleczeni
po hospitalizacji
aktualizacja danych: poniedziałek (6 kwietnia) – godz. 11.03

W województwie łódzkim pierwszy przypadek zarażenia  koronawirusem potwierdzono w środę (11 marca). Od tego momentu kolejne przypadki były już tylko kwestią czasu, a służby skoncentrowały się na zabezpieczeniu mieszkańców i przygotowaniu szpitali na przyjęcie większej liczby pacjentów. Koronawirus w Łodzi i regionie potwierdzono na razie u 158 osób.

Jednoimienne szpitale zakaźne

Tobiasz Bocheński wojewoda łódzki w czwartek (12 marca) wydał rozporządzenie, na mocy którego szpitale zostały zobowiązane do wstrzymania planowych przyjęć. Od tego czasu mają być przyjmowani tylko pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Sytuacja jest tak poważna, że podjęto decyzję o tymczasowym przekształceniu szpitala w Zgierzu w jednostkę specjalistyczną, która ma zajmować się pacjentami zakażonymi koronawirusem oraz tymi, u których podejrzewa się zakażenie.

Wszyscy inni pacjenci ze szpitala w Zgierzu są przenoszeni do innych placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego.

Koronawirus w Łodzi – środa, 11 marca

We wtorek (10 marca) młoda kobieta wróciła z Norwegii. Czuła się źle, więc natychmiast własnym samochodem pojechała do szpitala im. Biegańskiego. Tutaj wykonano testy, które potwierdziły obecność koronawirusa.

Zachowała się bardzo odpowiedzialnie i od razu kiedy zorientowała się, że miała do czynienia z osobą zarażoną poza granicami Polski, zgłosiła się do szpitala.TOBIASZ BOCHEŃSKI, Wojewoda Łódzki

Inspektorzy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zebrali wywiad, z którego wynikało, że kobieta w Polsce z nikim się nie kontaktowała po powrocie z zagranicy. Ponieważ kobieta mogła mieć kontakt z dziećmi z jednego z łódzkich przedszkoli, nadzorem epidemicznym objęte zostały wszystkie dzieci z przedszkola jak i ich rodzice.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 12 marca

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Łodzi w czwartek (12 marca). Pacjentem szpitala zakaźnego jest młody mężczyzna, który wrócił z Niemiec. Stan pacjenta jest dobry. Przebywa w szpitalu zakaźnym w Łodzi.

W czwartek (12 marca) wieczorem w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim było 990 osób, w kwarantannie 19, a hospitalizowanych kolejne 43 osoby. U tych pacjentów pobrano próbki do badań i lekarze oczekują na wyniki testów w kierunku koronawirusa.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 13 marca

W piątek (13 marca) w województwie łódzkim potwierdzono kolejne trzy przypadki zarażenia koronawirusem. Troje pacjentów jest hospitalizowanych w łódzkim szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego. Jeden z tych przypadków to mężczyzna, którego do szpitala przywieziono z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeden z mężczyzn w ostatnim czasie był w Niemczech i Holandii, drugi miał kontakt z zarażoną osobą. Trzecim pacjentem jest Hiszpanka, która w ostatnim czasie miała kontakt z zarażonym Azjatą.

Wykonane testy wykluczyły też obecność wirusa u kilkudziesięciu chorych, którzy przebywali w szpitalu zakaźnym. Według danych z piątku z godziny 6.00 liczba osób hospitalizowanych spadła do 27. W nadzorze epidemiologicznym jest 1057 osób, w kwarantannie 124, w trakcie badań 17, a zarażonych wirusem 5.

Koronawirus w Łodzi – sobota, 14 marca

W sobotę rano rzecznik Wojewody Łódzkiego poinformowała o nowych trzech przypadkach zarażenia koronawirusem w Łódzkiem.

Zarażeni to młody mężczyzna i dwóch nastolatków, są w stanie dobrym. W Łódzkiem jest łącznie osiem zachorowań na COVID-19. DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Wszyscy troje mieli kontakt z osobą zakażoną. Są mieszkańcami województwa łódzkiego. Są w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Wraz z nimi jest już ośmiu pacjentów w szpitalu Biegańskiego z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem.

Obecnie w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1411 osób, objętych kwarantanną – 253, a hospitalizowane są 44 osoby. W Polsce ogółem liczba osób zarażonych koronawirusem zwiększyła się do 103. Troje z nich zmarły (kobieta w Poznaniu, mężczyzna we Wrocławiu i kolejny mężczyzna z woj. lubelskiego).

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 10 potwierdzonych przypadkach zarażenia nowym koronawirusem. Wśród chorych są dwie kolejny osoby z Łódzkiego. Łącznie w Łódzkiem potwierdzono 15 osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus w Łodzi – niedziela, 15 marca

Niedziela przyniosła pozytywne informacje. Do południa w Łodzi nie zanotowano ani w województwie łódzkim, nowego przypadku zarażenia koronawirusem. Tym samym na razie liczba zarażonych, którzy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi utrzymuje się na poziomie 15. Wszyscy są w stanie dobrym.

Niestety po godzinie 15 w niedzielę dotarły złe wiadomości. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ośmiu przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. W tej liczbie są trzy nowe przypadki z Łodzi.

Koronawirus w Łodzi – poniedziałek, 16 marca

W poniedziałek rano przedstawiciele Wojewody Łódzkiego poinformowały o kolejnych 2 przypadkach stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny i kobiety w średnim wieku.
To osoby po 40 roku życia. Ich stan jest dobry. Oboje mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 21 przypadkach potwierdzonych zakażeń. Najwięcej w Łódzkiem – nowych 10 zakażeń. W szpitalu zmarła też 4 ofiara – mężczyzna w szpitalu w Łańcucie.

Wśród nowych, potwierdzonych przypadków w Łodzi jest niemowlę, które w niedzielę wypadło z okna przy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi.

Koronawirus w Łodzi – wtorek, 17 marca

Wtorkowe poranne wyniki badań wskazały kilkadziesiąt nowych przypadków w Polsce. Łącznie liczba zakażonych w kraju wzrosła do 205. Niestety zmarła też 5 osoba. Ofiarą choroby wywoływanej przez koronawirusa jest 57-letni mężczyzna, który od tygodnia był w szpitalu w Leżajsku (woj. dolnośląskie).

W Łódzkiem rano nie zanotowano nowych zakażeń. Niestety po południu okazało się, że zakażeń jest już znacznie więcej. W Łódzkiem we wtorek liczba zakażonych wzrosła po południu do 31. Jednak najgorsze było dopiero przed nami. Wieczorne wyniki i województwo łódzkie wyszło na pozycję z największą liczbą zakażonych kronawirusem w kraju – 42

Koronawirus w Łodzi – środa, 18 marca

W środę rano ni wykryto nowych zakażeń w Łódzkiem. Co więcej stan ten utrzymał się do końca dnia. A wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zarażonych w Polsce i to aż 28 – wśród nich nie było nikogo z województwa Łódzkiego. Stan na koniec dnia wskazywał w Łódzkiem na 42 osoby zakażone, 2009 osób w kwarantannie i 2522 w nadzorze epidemiologicznym.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 19 marca

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 18 przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest 6 osób z Łódzkiego.Tym samym liczba zakażonych w województwie wzrosła do 48. W całym kraju od początku pandemii potwierdzono 305 przypadków zakażenia, a 5 osób ze zdiagnozowaną chorobą Covid-19 wywoływaną przez koronawirusa, zmarło.

Nowe przypadki w Łodzi dotyczą dwóch mężczyzn w średnim wieku, młodej kobiety i trzech kobiet w średnim wieku.DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Rzecznik wojewody dodała, że to osoby między 21 a 46 rokiem życia. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Większość z hospitalizowanych w Łódzkiem pacjentów jest w stanie dobrym. Stan jednej osoby lekarze określają jako ciężki.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 20 marca

W piątek rano rząd przekazał kolejne informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety informacje tragiczne. Zmarła szósta ofiara. To 27-letnia kobieta. Jednak po południu uznano, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było zakażenie sepsą po wcześniejszym cesarskim cięciu. W tej sytuacji kobieta nie jest uznawana za ofiarę koronawirusa.

Wzrosła też liczba zakażonych w kraju do 378. W Łódzkiem po porannych informacjach liczba osób zarażonych się nie zwiększyła, a zmniejszyła się liczba hospitalizowanych. W szpitalach pozostaje 15 osób. 

Jednak wieczorem zostały podane nowe wyniki badań. Inspekcja sanitarna poinformowała, o kolejnych 9 osobach zakażonych w województwie łódzkim. Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • pięciu kobiet w średnim wieku
 • dwóch kobiet około siedemdziesiątego roku życia

To osoby od 36 do 71 roku życia. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Jedna z kobiet w średnim wieku jest w stanie ciężkim. Stan pozostałych osób jest dobry.

Koronawirus w Łodzi – sobota, 21 marca

W sobotę rano nie zmieniła się liczba zakażonych w województwie łódzkim. Wzrosła jednak liczba osób objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym. Łącznie to już ponad 6,5 tysiąca osób. 

Wieczorne wyniki przyniosły znacznie gorsze informacje. W kraju przybyło 40 osób zakażonych, z tego aż 19 przypadków w Łódzkiem.

 • pięciu młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • siedmiu młodych kobiet
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • jednej starszej kobiety
 • małego dziecka.

Po godzinie 20.30 w sobotę (21 marca) liczba osób zakażonych w województwie Łódzkim wzrosła do 91. Najnowsze wyniki potwierdziły zakażenie u 15 osób, a wśród nich:

 • pięciu młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • nastoletniego chłopca
 • trzech młodych kobiet
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • nastoletniej dziewczyny

Są to osoby od 16 do 55 roku życia. Wszyscy mieli bezpośredni kontakt z innymi zakażonymi. Na szczęście, stan wszystkich osób jest dobry.

Powiat Nadzór Kwarantanna
bełchatowski 234 349
brzeziński 51 51
kutnowski 65 42
łaski 52 64
łęczycki 33 90
łódzki (miasto Łódź) 755 1680
łowicki 27 124
opoczyński 192 43
pabianicki 3 293
pajęczański 38 64
piotrkowski 150 122
poddębicki 221 62
radomszczański 128 130
rawski 37 29
sieradzki 110 29
skierniewicki 29 72
tomaszowski 422 154
wieluński 49 36
zduńskowolski 72 80
zgierski 362 607

Niestety, wieczorem dowiedzieliśmy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W Łódzkiem potwierdzono kolejnych 15 przypadków. To osoby od 2 do 54 roku życia. Tym samym liczba chorych na Covid-19 w województwie łódzkim wzrosła do 106.

Nowe , potwierdzone przypadki dotyczą:

 • pięciu młodych kobiet
 • czterech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • małego dziecka

Część osób miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju. Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch.

Koronawirus w Łodzi – poniedziałek, 23 marca

W poniedziałek rano poinformowano o nowych zakażeniach w Polsce. Wśród wyników badań nie było żadnego, nowego przypadku w województwie łódzkim.

Osoby zakażone koronawiruse w Łódzkiem z podziałem na powiaty:

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 106, w tym:

 • 55 w powiecie łódzkim
 • 3 w powiecie tomaszowskim
 • 10 w powiecie zgierskim
 • 1 w powiecie pabianickim
 • 1 w powiecie poddębickim
 • 6 w powiecie bełchatowskim
 • 4 w powiecie opoczyńskim
 • 3 w powiecie radomszczańskim
 • 3 w powiecie rawskim
 • 8 w powiecie łowickim
 • 1 w powiecie brzezińskim
 • 8 w powiecie piotrkowskim
 • 1 w powiecie skierniewickim
 • 1 w powiecie kutnowskim

Po godzinie 12 Ministerstwo Zdrowia poinformowąło o kolejnych wynikach badań, a tym samym – o kolejnych zakażonych wirusem osobach. Łącznie było to 36 nowych przypadków, a wśród nich 3 przypadki z województwa łódzkiego.

Po godzinie 17 Urząd Wojewódzki w Łodzi poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zarażenia koronawirusem. Tym samym liczba zakażonych w Łódzkiem wzrosła do 111.

Koronawirus w Łodzi – wtorek, 24 marca

W Polsce od rana potwierdzono 8 nowych zakażeń koronawirusem. Żadnego w Łódzkiem. Zmarła też dziewiąta osoba zakażona wirusem. To 68-letni ksiądz, posługujący w parafii w Chełmie na Lubelszczyźnie. Zmarł w szpitalu w Puławach. Wiadomo, że miał choroby wspólistniejące, a od początku jego stan był ciężki.

Wieczorem we wtorek (24 marca) Urząd Wojewódzki w Łodzi podał wyniki najnowszych badań. W Łódzkiem  przybyło 18 potwierdzonych zakażeń. Chorzy to osoby w wieku od 7 do 75 lat. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.

Jedną z ofiar koronawirusa w Polsce jest 83-letni mieszkaniec gminy Drzewica (powiat opoczyński). Zmarły mężczyzna nie był i nie jest uwzględniany w przypadkach zakażeń dla województwa łódzkiego, ponieważ leczony był w ośrodku poza terenem województwa łódzkiego.

Koronawirus w Łodzi – środa, 25 marca

W środę dopiero po południu przybyło nowych przypadków zakażeń wywołanych koronawirusem w Łodzi. Urząd Wojewódzki w Łodzi poinformował o kolejnych 15 osobach, u których zdiagnozowano chorobę COVID-19. Nowi pacjenci to:

 • 2 młodych kobiet
 • 4 kobiet w średnim wieku
 • 2 kobiet w starszym wieku
 • 2 młodych mężczyzn
 • 5 mężczyzn w średnim wieku.

Są to osoby w wieku od 20 do 82 lat. Osoby miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi lub powróciły z Hiszpanii i Austrii.

Jednocześnie informujemy, że spośród osób zakażonych w województwie łódzkim, mamy już 3 osoby zdrowe, które zostały wypisane ze szpitala do domu, po otrzymaniu ujemnych wyników na obecność koronawirusa. Są to dwie młode kobiety i jeden młody mężczyzna. DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Łódzkiem wzrosła do 144. Dodatkowo w szpitalach w Łodzi i Zgierzu hospitalizowane są 42 osoby z podejrzeniem zakażenia. Kwarantannę przechodzi 5568 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 3001.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 26 marca

W czwartek po południu potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. łódzkim. Łącznie w województwie łódzki jest już 158 potwierdzonych badaniami zakażeń wirusem Sars-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

W czwartek (26 marca) zakażenie zostało potwierdzone u dziecka, starszego mężczyzny, dwóch mężczyzn w średnim wieku, nastoletniej dziewczyny, sześciu młodych kobiet i trzech kobiet w średnim wieku. Zakażeni są osobami w wieku od 4 do 72 lat. 

W czwartek też łódzkie szpitale zakaźne opuściły kolejnych pięć osób, które były hospitalizowane ze względu na chorobę Covid-19, wywołaną zakażeniem koronawirusem.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 27 marca

Poranna seria wyników w piątek przyniosła w Łódzkiem brak wiadomości, czyli dobre wiadomości. Nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem.

W województwie łódzkim po południu w piątek testy potwierdziły 10 nowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone wyniki badań dotyczą osób w wieku od 16 do 68 lat:

 • dwóch nastoletnich dziewczyn
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych mężczyzn
 • jednego mężczyzny w średnim wieku
 • jednego starszego mężczyzny.

Koronawirus w Łodzi – niedziela, 29 marca

W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • 3 młodych kobiet
 • 1  dziecka
 • 3 młodych mężczyzn
 • 1 mężczyzny w średnim wieku

Są to osoby w wieku od 11 do 49 lat.

 

Poniższe wykresy prezentują dane na podstawie danych UW w Łodzi


Koronawirus w Łodzi – sobota, 28 marca

Bilans zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim rośnie. Z komunikatu wojewody przesłanego w godzinach popołudniowych wynika, że liczba osób leczonych z powodu COVID-19 wzrosła do 182.

Kolejne 14 nowych zakażeń dotyczą osób w wieku od 12 do 90 lat. Koronawirus wykryto u:

 • dziewczynki
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych kobiet
 • jednego młodego mężczyzny
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku 
 • czterech starszych mężczyzn

Ponadto, jest dobra informacja. Trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, wyszły ze szpitala. To jeden młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku. 

Liczba zakażonych koronawirusem w powiatach:

 • 91 osób w powiecie łódzkim
 • 4 osoby w powiecie tomaszowskim
 • 20 osób w powiecie zgierskim
 • 1 osoba w powiecie pabianickim
 • 1 osoba w powiecie poddębickim
 • 13 osób w powiecie bełchatowskim
 • 12 osób w powiecie opoczyńskim
 • 4 osoby w powiecie radomszczańskim
 • 9 osób w powiecie rawskim
 • 10 osób w powiecie łowickim
 • 1 osoba w powiecie brzezińskim
 • 9 osób w powiecie piotrkowskim
 • 3 osoby w powiecie skierniewickim
 • 3 osoby w powiecie kutnowskim
 • 1 osoba w powiecie sieradzkim

Koronawirus w Łodzi – 30 marca

W poniedziałek (30 marca) wojewoda łódzki poinformował o 12 kolejnych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem. A to oznacza, że liczba chorych przekroczyła już 200.

Nowi pacjenci szpitali zakaźnych są w wieku od 20 do 61 lat. Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • dwóch młodych kobiet
 • sześciu kobiet w średnim wieku
 • dwóch młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku

Największa liczba zakażonych jest w Łodzi – to aż 89 osób.

Koronawirus w Łodzi – 5 kwietnia

Liczba zakażonych koronwirusem w województwie łódzkim niestety rośnie. Rośnie też bilans ofiar choroby Covid-19. Z ostatniego komunikatu Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wynika, że zakażonych jest 259 osób. Covid-19 podejrzewa się u 37 osób, które przebywają obecnie w szpitalu. Choroba uśmierciła w Łódzkiem 5 osób. 

Zakażenia w Łódzkiem do 4 kwietnia z podziałem na powiaty:

 • 106 osób + 4 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
 • 6 osób w powiecie tomaszowskim
 • 24 osoby w powiecie zgierskim
 • 3 osoby w powiecie pabianickim
 • 1 osoba w powiecie poddębickim
 • 27 osób w powiecie bełchatowskim
 • 22 osoby w powiecie opoczyńskim
 • 15 osób w powiecie radomszczańskim
 • 10 osób w powiecie rawskim
 • 11 osób w powiecie łowickim
 • 1 osoba w powiecie brzezińskim
 • 12 osób w powiecie piotrkowskim
 • 9 osób w powiecie skierniewickim
 • 4 osoby w powiecie kutnowskim
 • 1 osoba w powiecie sieradzkim
 • 1 osoba w powiecie łęczyckim
 • 2 osoby w powiecie zduńskowolskim

W niedzielę (5 kwietnia) rano dotarły do nas tragiczne informacje. Starosta opoczyński poinformował o ognisku koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Zakażeni są mieszkańcy i personel. W sumie 64 osoby. Dwóch podopiecznych zmarło – to mężczyźni w wieku 78 i 82 lat.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P