czwartek, 29 lutego 2024

Koronawirus w Łodzi i regionie. 259 zakażonych, 3 ofiary śmiertelne, 22 osoby wyzdrowiały

Udostępnij

Koronawirus w Łodzi i województwie

0
zarażonych
0
w trakcie badań
0
ofiar śmiertelnych
0
w kwarantannie
0
objęci nadzorem epidemiologicznym
0
wyleczeni
po hospitalizacji
aktualizacja danych: poniedziałek (6 kwietnia) - godz. 11.03

W województwie łódzkim pierwszy przypadek zarażenia  koronawirusem potwierdzono w środę (11 marca). Od tego momentu kolejne przypadki były już tylko kwestią czasu, a służby skoncentrowały się na zabezpieczeniu mieszkańców i przygotowaniu szpitali na przyjęcie większej liczby pacjentów. Koronawirus w Łodzi i regionie potwierdzono na razie u 158 osób.

Jednoimienne szpitale zakaźne

Tobiasz Bocheński wojewoda łódzki w czwartek (12 marca) wydał rozporządzenie, na mocy którego szpitale zostały zobowiązane do wstrzymania planowych przyjęć. Od tego czasu mają być przyjmowani tylko pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Sytuacja jest tak poważna, że podjęto decyzję o tymczasowym przekształceniu szpitala w Zgierzu w jednostkę specjalistyczną, która ma zajmować się pacjentami zakażonymi koronawirusem oraz tymi, u których podejrzewa się zakażenie.

Wszyscy inni pacjenci ze szpitala w Zgierzu są przenoszeni do innych placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego.

Koronawirus w Łodzi – środa, 11 marca

We wtorek (10 marca) młoda kobieta wróciła z Norwegii. Czuła się źle, więc natychmiast własnym samochodem pojechała do szpitala im. Biegańskiego. Tutaj wykonano testy, które potwierdziły obecność koronawirusa.

Zachowała się bardzo odpowiedzialnie i od razu kiedy zorientowała się, że miała do czynienia z osobą zarażoną poza granicami Polski, zgłosiła się do szpitala.TOBIASZ BOCHEŃSKI, Wojewoda Łódzki

Inspektorzy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zebrali wywiad, z którego wynikało, że kobieta w Polsce z nikim się nie kontaktowała po powrocie z zagranicy. Ponieważ kobieta mogła mieć kontakt z dziećmi z jednego z łódzkich przedszkoli, nadzorem epidemicznym objęte zostały wszystkie dzieci z przedszkola jak i ich rodzice.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 12 marca

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Łodzi w czwartek (12 marca). Pacjentem szpitala zakaźnego jest młody mężczyzna, który wrócił z Niemiec. Stan pacjenta jest dobry. Przebywa w szpitalu zakaźnym w Łodzi.

W czwartek (12 marca) wieczorem w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim było 990 osób, w kwarantannie 19, a hospitalizowanych kolejne 43 osoby. U tych pacjentów pobrano próbki do badań i lekarze oczekują na wyniki testów w kierunku koronawirusa.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 13 marca

W piątek (13 marca) w województwie łódzkim potwierdzono kolejne trzy przypadki zarażenia koronawirusem. Troje pacjentów jest hospitalizowanych w łódzkim szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego. Jeden z tych przypadków to mężczyzna, którego do szpitala przywieziono z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeden z mężczyzn w ostatnim czasie był w Niemczech i Holandii, drugi miał kontakt z zarażoną osobą. Trzecim pacjentem jest Hiszpanka, która w ostatnim czasie miała kontakt z zarażonym Azjatą.

Wykonane testy wykluczyły też obecność wirusa u kilkudziesięciu chorych, którzy przebywali w szpitalu zakaźnym. Według danych z piątku z godziny 6.00 liczba osób hospitalizowanych spadła do 27. W nadzorze epidemiologicznym jest 1057 osób, w kwarantannie 124, w trakcie badań 17, a zarażonych wirusem 5.

Koronawirus w Łodzi – sobota, 14 marca

W sobotę rano rzecznik Wojewody Łódzkiego poinformowała o nowych trzech przypadkach zarażenia koronawirusem w Łódzkiem.

Zarażeni to młody mężczyzna i dwóch nastolatków, są w stanie dobrym. W Łódzkiem jest łącznie osiem zachorowań na COVID-19. DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Wszyscy troje mieli kontakt z osobą zakażoną. Są mieszkańcami województwa łódzkiego. Są w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Wraz z nimi jest już ośmiu pacjentów w szpitalu Biegańskiego z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem.

Obecnie w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1411 osób, objętych kwarantanną – 253, a hospitalizowane są 44 osoby. W Polsce ogółem liczba osób zarażonych koronawirusem zwiększyła się do 103. Troje z nich zmarły (kobieta w Poznaniu, mężczyzna we Wrocławiu i kolejny mężczyzna z woj. lubelskiego).

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 10 potwierdzonych przypadkach zarażenia nowym koronawirusem. Wśród chorych są dwie kolejny osoby z Łódzkiego. Łącznie w Łódzkiem potwierdzono 15 osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus w Łodzi – niedziela, 15 marca

Niedziela przyniosła pozytywne informacje. Do południa w Łodzi nie zanotowano ani w województwie łódzkim, nowego przypadku zarażenia koronawirusem. Tym samym na razie liczba zarażonych, którzy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi utrzymuje się na poziomie 15. Wszyscy są w stanie dobrym.

Niestety po godzinie 15 w niedzielę dotarły złe wiadomości. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ośmiu przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. W tej liczbie są trzy nowe przypadki z Łodzi.

Koronawirus w Łodzi – poniedziałek, 16 marca

W poniedziałek rano przedstawiciele Wojewody Łódzkiego poinformowały o kolejnych 2 przypadkach stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny i kobiety w średnim wieku.
To osoby po 40 roku życia. Ich stan jest dobry. Oboje mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 21 przypadkach potwierdzonych zakażeń. Najwięcej w Łódzkiem – nowych 10 zakażeń. W szpitalu zmarła też 4 ofiara – mężczyzna w szpitalu w Łańcucie.

Wśród nowych, potwierdzonych przypadków w Łodzi jest niemowlę, które w niedzielę wypadło z okna przy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi.

Koronawirus w Łodzi – wtorek, 17 marca

Wtorkowe poranne wyniki badań wskazały kilkadziesiąt nowych przypadków w Polsce. Łącznie liczba zakażonych w kraju wzrosła do 205. Niestety zmarła też 5 osoba. Ofiarą choroby wywoływanej przez koronawirusa jest 57-letni mężczyzna, który od tygodnia był w szpitalu w Leżajsku (woj. dolnośląskie).

W Łódzkiem rano nie zanotowano nowych zakażeń. Niestety po południu okazało się, że zakażeń jest już znacznie więcej. W Łódzkiem we wtorek liczba zakażonych wzrosła po południu do 31. Jednak najgorsze było dopiero przed nami. Wieczorne wyniki i województwo łódzkie wyszło na pozycję z największą liczbą zakażonych kronawirusem w kraju – 42

Koronawirus w Łodzi – środa, 18 marca

W środę rano ni wykryto nowych zakażeń w Łódzkiem. Co więcej stan ten utrzymał się do końca dnia. A wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zarażonych w Polsce i to aż 28 – wśród nich nie było nikogo z województwa Łódzkiego. Stan na koniec dnia wskazywał w Łódzkiem na 42 osoby zakażone, 2009 osób w kwarantannie i 2522 w nadzorze epidemiologicznym.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 19 marca

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 18 przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest 6 osób z Łódzkiego.
Tym samym liczba zakażonych w województwie wzrosła do 48. W całym kraju od początku pandemii potwierdzono 305 przypadków zakażenia, a 5 osób ze zdiagnozowaną chorobą Covid-19 wywoływaną przez koronawirusa, zmarło.

Nowe przypadki w Łodzi dotyczą dwóch mężczyzn w średnim wieku, młodej kobiety i trzech kobiet w średnim wieku.DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Rzecznik wojewody dodała, że to osoby między 21 a 46 rokiem życia. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Większość z hospitalizowanych w Łódzkiem pacjentów jest w stanie dobrym. Stan jednej osoby lekarze określają jako ciężki.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 20 marca

W piątek rano rząd przekazał kolejne informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety informacje tragiczne. Zmarła szósta ofiara. To 27-letnia kobieta. Jednak po południu uznano, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było zakażenie sepsą po wcześniejszym cesarskim cięciu. W tej sytuacji kobieta nie jest uznawana za ofiarę koronawirusa.

Wzrosła też liczba zakażonych w kraju do 378. W Łódzkiem po porannych informacjach liczba osób zarażonych się nie zwiększyła, a zmniejszyła się liczba hospitalizowanych. W szpitalach pozostaje 15 osób. 

Jednak wieczorem zostały podane nowe wyniki badań. Inspekcja sanitarna poinformowała, o kolejnych 9 osobach zakażonych w województwie łódzkim. Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • pięciu kobiet w średnim wieku
 • dwóch kobiet około siedemdziesiątego roku życia

To osoby od 36 do 71 roku życia. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Jedna z kobiet w średnim wieku jest w stanie ciężkim. Stan pozostałych osób jest dobry.

Koronawirus w Łodzi – sobota, 21 marca

W sobotę rano nie zmieniła się liczba zakażonych w województwie łódzkim. Wzrosła jednak liczba osób objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym. Łącznie to już ponad 6,5 tysiąca osób. 

Wieczorne wyniki przyniosły znacznie gorsze informacje. W kraju przybyło 40 osób zakażonych, z tego aż 19 przypadków w Łódzkiem.

 • pięciu młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • siedmiu młodych kobiet
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • jednej starszej kobiety
 • małego dziecka.
Po godzinie 20.30 w sobotę (21 marca) liczba osób zakażonych w województwie Łódzkim wzrosła do 91. Najnowsze wyniki potwierdziły zakażenie u 15 osób, a wśród nich:
 • pięciu młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • nastoletniego chłopca
 • trzech młodych kobiet
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • nastoletniej dziewczyny

Są to osoby od 16 do 55 roku życia. Wszyscy mieli bezpośredni kontakt z innymi zakażonymi. Na szczęście, stan wszystkich osób jest dobry.

Niestety, wieczorem dowiedzieliśmy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W Łódzkiem potwierdzono kolejnych 15 przypadków. To osoby od 2 do 54 roku życia. Tym samym liczba chorych na Covid-19 w województwie łódzkim wzrosła do 106.

Nowe , potwierdzone przypadki dotyczą:

 • pięciu młodych kobiet
 • czterech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku
 • małego dziecka

Część osób miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju. Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch.

Koronawirus w Łodzi – poniedziałek, 23 marca

W poniedziałek rano poinformowano o nowych zakażeniach w Polsce. Wśród wyników badań nie było żadnego, nowego przypadku w województwie łódzkim.

Osoby zakażone koronawiruse w Łódzkiem z podziałem na powiaty:

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 106, w tym:

 • 55 w powiecie łódzkim
 • 3 w powiecie tomaszowskim
 • 10 w powiecie zgierskim
 • 1 w powiecie pabianickim
 • 1 w powiecie poddębickim
 • 6 w powiecie bełchatowskim
 • 4 w powiecie opoczyńskim
 • 3 w powiecie radomszczańskim
 • 3 w powiecie rawskim
 • 8 w powiecie łowickim
 • 1 w powiecie brzezińskim
 • 8 w powiecie piotrkowskim
 • 1 w powiecie skierniewickim
 • 1 w powiecie kutnowskim
Po godzinie 12 Ministerstwo Zdrowia poinformowąło o kolejnych wynikach badań, a tym samym – o kolejnych zakażonych wirusem osobach. Łącznie było to 36 nowych przypadków, a wśród nich 3 przypadki z województwa łódzkiego.

Po godzinie 17 Urząd Wojewódzki w Łodzi poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zarażenia koronawirusem. Tym samym liczba zakażonych w Łódzkiem wzrosła do 111.

Koronawirus w Łodzi – wtorek, 24 marca

W Polsce od rana potwierdzono 8 nowych zakażeń koronawirusem. Żadnego w Łódzkiem. Zmarła też dziewiąta osoba zakażona wirusem. To 68-letni ksiądz, posługujący w parafii w Chełmie na Lubelszczyźnie. Zmarł w szpitalu w Puławach. Wiadomo, że miał choroby wspólistniejące, a od początku jego stan był ciężki.

Wieczorem we wtorek (24 marca) Urząd Wojewódzki w Łodzi podał wyniki najnowszych badań. W Łódzkiem  przybyło 18 potwierdzonych zakażeń. Chorzy to osoby w wieku od 7 do 75 lat. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.

Jedną z ofiar koronawirusa w Polsce jest 83-letni mieszkaniec gminy Drzewica (powiat opoczyński). Zmarły mężczyzna nie był i nie jest uwzględniany w przypadkach zakażeń dla województwa łódzkiego, ponieważ leczony był w ośrodku poza terenem województwa łódzkiego.

Koronawirus w Łodzi – środa, 25 marca

W środę dopiero po południu przybyło nowych przypadków zakażeń wywołanych koronawirusem w Łodzi. Urząd Wojewódzki w Łodzi poinformował o kolejnych 15 osobach, u których zdiagnozowano chorobę COVID-19. Nowi pacjenci to:

 • 2 młodych kobiet
 • 4 kobiet w średnim wieku
 • 2 kobiet w starszym wieku
 • 2 młodych mężczyzn
 • 5 mężczyzn w średnim wieku.

Są to osoby w wieku od 20 do 82 lat. Osoby miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi lub powróciły z Hiszpanii i Austrii.

Jednocześnie informujemy, że spośród osób zakażonych w województwie łódzkim, mamy już 3 osoby zdrowe, które zostały wypisane ze szpitala do domu, po otrzymaniu ujemnych wyników na obecność koronawirusa. Są to dwie młode kobiety i jeden młody mężczyzna. DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik Wojewody Łódzkiego

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Łódzkiem wzrosła do 144. Dodatkowo w szpitalach w Łodzi i Zgierzu hospitalizowane są 42 osoby z podejrzeniem zakażenia. Kwarantannę przechodzi 5568 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 3001.

Koronawirus w Łodzi – czwartek, 26 marca

W czwartek po południu potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. łódzkim. Łącznie w województwie łódzki jest już 158 potwierdzonych badaniami zakażeń wirusem Sars-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

W czwartek (26 marca) zakażenie zostało potwierdzone u dziecka, starszego mężczyzny, dwóch mężczyzn w średnim wieku, nastoletniej dziewczyny, sześciu młodych kobiet i trzech kobiet w średnim wieku. Zakażeni są osobami w wieku od 4 do 72 lat. 

W czwartek też łódzkie szpitale zakaźne opuściły kolejnych pięć osób, które były hospitalizowane ze względu na chorobę Covid-19, wywołaną zakażeniem koronawirusem.

Koronawirus w Łodzi – piątek, 27 marca

Poranna seria wyników w piątek przyniosła w Łódzkiem brak wiadomości, czyli dobre wiadomości. Nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem.

W województwie łódzkim po południu w piątek testy potwierdziły 10 nowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone wyniki badań dotyczą osób w wieku od 16 do 68 lat:

 • dwóch nastoletnich dziewczyn
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych mężczyzn
 • jednego mężczyzny w średnim wieku
 • jednego starszego mężczyzny.

Koronawirus w Łodzi – niedziela, 29 marca

W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • 3 młodych kobiet
 • 1  dziecka
 • 3 młodych mężczyzn
 • 1 mężczyzny w średnim wieku

Są to osoby w wieku od 11 do 49 lat.

 

Poniższe wykresy prezentują dane na podstawie danych UW w Łodzi

Koronawirus w Łodzi – sobota, 28 marca

Bilans zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim rośnie. Z komunikatu wojewody przesłanego w godzinach popołudniowych wynika, że liczba osób leczonych z powodu COVID-19 wzrosła do 182.

Kolejne 14 nowych zakażeń dotyczą osób w wieku od 12 do 90 lat. Koronawirus wykryto u:

 • dziewczynki
 • trzech kobiet w średnim wieku
 • trzech młodych kobiet
 • jednego młodego mężczyzny
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku 
 • czterech starszych mężczyzn

Ponadto, jest dobra informacja. Trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, wyszły ze szpitala. To jeden młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku. 

Liczba zakażonych koronawirusem w powiatach:

 • 91 osób w powiecie łódzkim
 • 4 osoby w powiecie tomaszowskim
 • 20 osób w powiecie zgierskim
 • 1 osoba w powiecie pabianickim
 • 1 osoba w powiecie poddębickim
 • 13 osób w powiecie bełchatowskim
 • 12 osób w powiecie opoczyńskim
 • 4 osoby w powiecie radomszczańskim
 • 9 osób w powiecie rawskim
 • 10 osób w powiecie łowickim
 • 1 osoba w powiecie brzezińskim
 • 9 osób w powiecie piotrkowskim
 • 3 osoby w powiecie skierniewickim
 • 3 osoby w powiecie kutnowskim
 • 1 osoba w powiecie sieradzkim

Koronawirus w Łodzi – 30 marca

W poniedziałek (30 marca) wojewoda łódzki poinformował o 12 kolejnych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem. A to oznacza, że liczba chorych przekroczyła już 200.

Nowi pacjenci szpitali zakaźnych są w wieku od 20 do 61 lat. Potwierdzone wyniki dotyczą:

 • dwóch młodych kobiet
 • sześciu kobiet w średnim wieku
 • dwóch młodych mężczyzn
 • dwóch mężczyzn w średnim wieku

Największa liczba zakażonych jest w Łodzi – to aż 89 osób.

Koronawirus w Łodzi – 5 kwietnia

Liczba zakażonych koronwirusem w województwie łódzkim niestety rośnie. Rośnie też bilans ofiar choroby Covid-19. Z ostatniego komunikatu Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wynika, że zakażonych jest 259 osób. Covid-19 podejrzewa się u 37 osób, które przebywają obecnie w szpitalu. Choroba uśmierciła w Łódzkiem 5 osób. 

Zakażenia w Łódzkiem do 4 kwietnia z podziałem na powiaty:

 • 106 osób + 4 osoby: m. Łódź+ powiat łódzki wschodni
 • 6 osób w powiecie tomaszowskim
 • 24 osoby w powiecie zgierskim
 • 3 osoby w powiecie pabianickim
 • 1 osoba w powiecie poddębickim
 • 27 osób w powiecie bełchatowskim
 • 22 osoby w powiecie opoczyńskim
 • 15 osób w powiecie radomszczańskim
 • 10 osób w powiecie rawskim
 • 11 osób w powiecie łowickim
 • 1 osoba w powiecie brzezińskim
 • 12 osób w powiecie piotrkowskim
 • 9 osób w powiecie skierniewickim
 • 4 osoby w powiecie kutnowskim
 • 1 osoba w powiecie sieradzkim
 • 1 osoba w powiecie łęczyckim
 • 2 osoby w powiecie zduńskowolskim

W niedzielę (5 kwietnia) rano dotarły do nas tragiczne informacje. Starosta opoczyński poinformował o ognisku koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Zakażeni są mieszkańcy i personel. W sumie 64 osoby. Dwóch podopiecznych zmarło – to mężczyźni w wieku 78 i 82 lat.

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości