sobota, 18 maja 2024

21 kierowców straciło prawo jazdy. Masowa kontrola łódzkiej policji na drogach

Udostępnij

Masowa kontrola policji na drogach w Łodzi zakończyła się odebraniem aż 21 uprawnień do prowadzenia samochodów. Jeden kierowca aż o 72 km/h przekroczył dozwoloną prędkość.

Kontrola policji w Łodzi

Przez cały weekend (8 i 9 września) łódzcy policjanci prowadzili działania przeciwko piratom drogowym. Patrole łódzkiej drogówki były tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji, a ich główną przyczyną jest władnie zbyt duża prędkość.

Policjanci sprawdzali szybkość samochodów w mieście przy pomocy urządzeń pomiarowych i radiowozów z wideorejestratorami. Policjanci skontrolowali 265 pojazdów, w tym aż 164, których kierowcy przekroczyli obowiązującą na danej ulicy prędkość.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 46-latek kierujący audi, który w na al. Piłsudskiego przy ul. Targowej przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Jechał z prędkością 122 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

mówi st. asp. MARZANNA BORATYŃSKA z wydziału ruchu drogowego KMP w Łodzi

W sumie 24 kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h i aż 21 straciło uprawnienia do kierowania. W każdej sytuacji kierujący dostali mandaty, a na ich konto wpłynęły punkty karne.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości