niedziela, 21 lipca 2024

Koniec remontu skweru imienia Komitetu Obrony Robotników w Łodzi [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Zakończył się remont skweru przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Legionów w Łodzi. Skwer, który od 2017 roku nosi imię Komitetu Obrony Robotników (KOR)1Uchwała Rady Miejskiej w Łodzi nr XXXVIII/1018/16 został uporządkowany i pojawiło się na nim więcej zieleni.

Fontanna na skwerze Komitetu Obrony Robotników

Łodzianie doskonale wiedzą, że wolny plac w rejonie skrzyżowania ulic Cmentarnej i Legionów w Łodzi jest  od dziesięcioleci. Dzięki remontowi ulicy Legionów udało się to miejsce zagospodarować. Skwer imienia Komitetu Obrony Robotników został odnowiony. Zasadzono drzewa, ułożono kostkę i ustawiono ławki.

Wokół zieleni zainstalowany został automatyczny system nawadniania, a na środku ustawiono podświetlaną fontannę z regulowaną wysokością strumienia wody. Na skwerze Komitetu Obrony Robotników ustawiono też uliczny zdrój wody pitnej.

Jak było, a jak jest

Zniknęły natomiast trawniki otoczone ceglanymi murkami. Usunięto też stojący na skwerze słup ogłoszeniowy, na którym można było znaleźć plakaty promujące przedstawienia teatralne. Jednak największą pozytywną zmianą skweru KOR są wiaty przystankowe ustawione zarówno od strony ulicy Legionów jak i ulicy Cmentarnej.

Skwer kor 2019 1 scaled Skwer kor 2024 1 scaled
Przypisy
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P