środa, 22 maja 2024

Koncerty w Łodzi 20-21 kwietnia. Co robić w weekend?

Udostępnij

Jeżeli ktoś zastanawia się co robić w weekend w Łodzi, to podpowiadamy. 20 i 21 kwietnia zapowiadają się muzycznie. Koncerty w Łodzi odbędą się w kilku miejscach, a każdy będzie mógł wybrać rodzaj muzyki, który preferuje.

Koncerty w Łodzi w weekend

  • Lech Janerka w Wytwórni

Muzyczna legenda polskiego rocka: kompozytor, autor tekstów, basista i twórca kultowego zespołu Klaus Mitffoch, czyli Lech Janerka wystąpi na scenie Klubu Wytwórnia w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 18. Koncert wypełni materiał z najnowszej, długo oczekiwanej płyty pt. „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Ostatni album Lecha Janerki ukazał się jesienią ubiegłego roku. Materiał znalazł się na czołowych miejscach podsumowań roku – w tym na pierwszym w zestawieniu polskich płyt 2023 według „Gazety Wyborczej”, „Polityki” czy „Onetu”. Bilety kosztują 126 – 212 zł.

  • Bolewski & Tubis z Ciechowskim

Koncert duetu Bolewski & Tubis promujący koncertowy album zatytułowany „Tak…Tak…to My” odbędzie się na scenie Monopolis w piątek, 19 kwietnia, o godz. 19. Płyta poświęcona jest twórczości Obywatela G. C. i zespołu Republika. Zapis magicznego wieczoru, który wydarzył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23. Bolewski & Tubis w swoim rozpoznawalnym stylu połączyli rockową poetykę piosenek Obywatela G. C. i Republiki z duchem improwizacji i niezwykłego porozumienia, które towarzyszy im podczas występów na żywo. Bilety kosztują 85 zł.

  • Fisz Emade Tworzywo na scenie Monopolis

Koncertowe pożegnanie z jedną z najlepszych polskich płyt odbędzie się na scenie Monopolis w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 20. „Ballady i protesty” to płyta będąca powrotem do muzycznych korzeni zespołu – lat 90, hip – hopu i elektroniki, wzbogacona mocnymi tekstami Fisza. Ostatnie bilety kosztują 119 zł.

  • Poniedzielski: The Best Of w Teatrze Komedii Impro

Mistrz inteligentnej satyry, Andrzej Poniedzielski, poeta, satyryk i pieśniarz, wystąpi na żywo w Teatrze Komedii Impro (OFF Piotrkowska) w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 19. Będzie to wieczór kabaretowy wypełniony materiałem, który wzbudza największy aplauz.

  • 120 Rap Fest – Najlepsza rapowa domówka w mieście!

W sobotę, 20 kwietnia, Łódź zmieni się w hip-hopową stolicę Polski. Atlas Arena zaprasza na 120 Rap Fest! Wystąpią O.S.T.R., MOLESTA, ELDO, PEJA/SLUMS ATTACK, JWPBC, POLSKA WERSJA, K.A.S.T.A. SKŁAD. DON GURALESKO, POKAHONTAZ, SARIUS oraz ASSTER! 120 Rap Fest to jedyny planowany na 2024 roku koncert artysty w Łodzi. O.S.T.R. podkreśla swoją miłość do rodzinnego miasta. Domówka Ostrego to prawdziwe święto hip-hopu. Bilety.

  • Ostatnie muzyczne wydarzenia OFF-Północnej

W piątek, 19 kwietnia, publiczność będzie mogła posłuchać najwybitniejszych musicalowych utworów amerykańskich w wykonaniu niezwykle utalentowanych wokalistów: Macieja Pawlaka i Kariny Komendery. Koncert „Tides i Times” rozpocznie się o godz. 18.30. Bilety kosztują 50 zł.

W sobotę o godz. 19.00 na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Artur Żmijewski i jego córka Ewa. Razem przedstawią współczesną biografię królowej Bony. Ten poemat jazzowy uświetnią muzycy: Kuba Stankiewicz na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie i Sebastian Frankiewicz na perkusji. Bilety kosztują 65 zł.

Ostatnim festiwalowym wydarzeniem będzie niedzielny spektakl „Depesze” Teatru Rampa, który został oparty na przebojach kultowej grupy Depeche Mode. Ostatnie bilety można kupić za 65 zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości