piątek, 21 czerwca 2024

Kompletnie pijany kierowca tira na autostradzie A2

Udostępnij

Policjanci na autostradzie sprawdzają trzeźwość kierowców
Policjanci na autostradzie sprawdzają trzeźwość kierowców
Policjanci na autostradzie sprawdzają trzeźwość kierowców

W poniedziałek po raz kolejny policjanci przeprowadzili na autostradzie A2 akcję skierowaną przeciwko kierowcom, którzy wsiadają do samochodu „na podwójnym gazie”. Działania na autostradzie prowadzili jednocześnie policjanci z garnizonów łódzkiego i wielkopolskiego.

Kilka tysięcy skontrolowanych kierowców

W zaledwie 4 godziny skontrolowali ponad 3200 kierowców, którzy prowadzili pojazdy na autostradzie A2. Zatrważający jest fakt, że policjanci wyeliminowali z ruchu aż 7 kierowców, którzy kierowali samochodami, będąc pod wpływem alkoholu. W efekcie wszyscy nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy.

Policjanci zapewniają, że takie akcje będą regularnie prowadzone nie tylko na autostradzie A2, ale i innych drogach województwa łódzkiego.

Pijany kierowca tira straci pracę

Jednym z kontrolowanych był kompletnie pijany kierowca tira. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Obligatoryjnie pijanemu kierowcy tira zatrzymano prawo jazdy na co najmniej rok. Sąd może mu jednak odebrać uprawnienia nawet dożywotnio. W rezultacie, skrajna nieodpowiedzialność mężczyzny doprowadziła do tego, że straci również swoją pracę. Nikt nie zatrudni kierowcy, który jeździ po pod wpływem alkoholu.

Art. 178a. § 1. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości
Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oficjalne źródła informacji:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P