wtorek, 21 maja 2024

Kobieta w śpiączce urodziła dziecko. „Po porodzie jej stan zaczął się poprawiać”

Udostępnij

To drugi przypadek w ICZMP w Łodzi, kiedy kobieta w śpiączce urodziła dziecko. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie w 32. tygodniu ciąży. Dziewczynka urodziła się zdrowa, a stan jej mamy zaczął się poprawiać. Lekarze dają nadzieję na wybudzenie się kobiety ze śpiączki.

7 tygodni niepewności

To szpital Matki Polki w Łodzi zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami medycznymi dzieci i kobiet w regionie. Jest jednocześnie jednym z niewielu tak specjalistycznych szpitali w Polsce.

Pacjentka pod opiekę lekarzy z ICZMP w Łodzi trafiła po poważnym wypadku komunikacyjnym, po którym zapadła w śpiączkę. Była w 25. tygodniu ciąży. Kobieta w śpiączce urodziła dziecko w 32. tygodniu. Lekarze rozwiązali ciążę przez cesarskie cięcie w momencie, gdy pojawiły się cechy zmian zapalnych.

Matka przeżyła zabieg cięcia cesarskiego, a potem jej stan zaczął się poprawiać. Wydaje nam się, że jeśli chora trafi do dobrego ośrodka rehabilitacyjnego, ma szansę wybudzić się i egzystować normalnie.

mówi dr BOGUSŁAW SOBOLEWSKI, kierownik Kliniki Anestezjologii w ICZMP w Łodzi

W momencie urodzenia dziecko ważyło niecałe 2 kg. Wypisano je w stanie dobrym, jednak, jak każdy wcześniak z niską masą urodzeniową, wymaga dalszej opieki ambulatoryjnej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości