wtorek, 21 maja 2024

Politechnika Łódzka rozpoczyna współpracę z Rossmannem

Udostępnij

Staże, stypendia i wspólne projekty badawcze to główne założenia nowej umowy, którą Politechnika Łódzka podpisała z firmą Rossmann.

Rossmann i Politechnika Łódzka współpracują w zasadzie od kilku lat, ale teraz ma być ona „ściślejsza”. Rossmann zatrudnia w Łódzkiem ponad 3 tysiące pracowników, a w Łodzi mieści się centrala firmy i główny magazyn.

Współpraca będzie miała charakter systematyczny i będzie polegać między innymi na inicjowaniu wspólnych projektów badawczych, wdrożeniowych i szkoleniowych, organizacji warsztatów, praktyk i staży studenckich, realizacji prac dyplomowych oraz prowadzenia badań naukowych. W najbliższym roku akademickim realizowany będzie nowatorski projekt szkoleniowy w zakresie analizy procesów biznesowych. Pozwoli on studentom zdobyć nowe umiejętności analityczne i tzw. umiejętności miękkie.

mówi prof. SŁAWOMIR WIAR, rektor uczelni

Prezes Rossmanna – Marek Maruszak – podkreślił, że w firma już teraz zatrudnia najzdolniejszych absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Obie strony deklarują wzajemne udostępnianie infrastruktury technicznej, która pozwoli na podnoszenie jakości kształcenia kadr menedżerskich i inżynierskich oraz pracowników naukowo-badawczych.

Politechnika Łódzka to największa techniczna uczelnia w regionie. Blisko 15 tysięcy studentów uczy się na 9 wydziałach i 53 kierunkach.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości