piątek, 14 czerwca 2024

Kara finansowa dla Widzewa i rozwiązana umowa z trenerem

Udostępnij

Fatalne wyniki łódzkich widzewiaków mają swoje poważne konsekwencje. Z gry Widzewa Łódź niezadowoleni są nie tylko kibice, ale również zarząd klubu. We wtorek (30 kwietnia) wydał w tej sprawie komunikat. Publikujemy go poniżej w całości.

Komunikat zarządu Widzewa Łódź:

„Do końca rozgrywek II ligi pozostały trzy kolejki i nadal wszystko zależy od nas, dlatego wszystkie wysiłki w klubie skupione są na skutecznej walce o awans. Stanowczo podkreślamy, że jakiekolwiek komentarze sugerujące brak zainteresowania zarządu Widzewa, bądź piłkarzy promocją do wyższej klasy rozgrywkowej, są absolutnie nieuzasadnione. Podczas spotkania z pierwszym zespołem zarząd poinformował o podjętych wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzjach.

W związku z wypracowaniem innej koncepcji przygotowania fizycznego drużyny do pozostałych wiosennych spotkań oraz nowego sezonu zarząd rozwiązał umowę z trenerem odpowiedzialnym za ten aspekt działań Michałem Chmielewskim.

Zarząd nałożył też karę finansową na pierwszą drużynę w związku z niezadowalającą postawą sportową.

By zintensyfikować przygotowania do meczu z Ruchem Chorzów już dziś postanowiono wytypować 22-osobową kadrę meczową. 6 zawodników: Mikołaj Gibas, Daniel Świderski, Filip Mihaljevic, Kacper Falon, Marek Zuziak i Marcin Pieńkowski tymczasowo zostało przesuniętych do rezerw, ale mają pozostawać w pełnej gotowości.

Podjęto również decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności medialnej zawodników pierwszego zespołu Widzewa. Przedstawicieli mediów przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie liczymy na zrozumienie sytuacji, w której nadrzędnym celem jest koncentracja na walce o awans.

W myśl hasła „Razem Tworzymy Siłę” apelujemy do całego widzewskiego środowiska o wsparcie dla drużyny na finiszu walki o awans. Przed nami trzy finały, jesteśmy przekonani, że zwycięskie dla Widzewa.”

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Potrzebujesz pomocy w stworzeniu suplementu diety ?.