sobota, 18 maja 2024

Jesienne wieczory w Łodzi – gdzie się wybrać?

Udostępnij

Mikromusic – art pop na własnoręcznie wykonanych instrumentach

„Mikromusic z Dolnej Półki” to nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Część wykonali samodzielnie, część odnaleźli na targach staroci czy u lokalnych rzemieślników. Na ich koncertach można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach, miski dla psów, saxhorn barytonowy, weselny akordeon, basowy flet czy turecki saz. Artyści śpiewają również na głosy.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako art pop lub avant pop. Inspirowana jest słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie ma sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i za granicą. Mikromusic był dwukrotnie nominowany do Fryderyków, czyli najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce, w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na festiwalach. Oglądalność ich teledysków na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe nie pozostawiają wątpliwości, że Mikromusic znajduje się w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019.

Występu Mikromusic będzie można posłuchać we wtorek, 12 listopada 2019 o 19:00 w Sali Filharmonii Łódzkiej. Bilety na ich koncert znajdziesz na: https://muno.pl/imprezy/lodz/

Koncert rockowy5

Nocny Kochanek oraz Bodzis – klasyczny heavy metal i humor czerpiący z pastiszu

Ten zespół gra klasyczny heavy metal, inspirowany gigantami gatunku. Najciekawszym aspektem ich twórczości są teksty zawierające specyficzny humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji. Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do siebie i wizerunku klasycznego heavy metalu.

„Randka w Ciemność” to ich trzeci studyjny album. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru, skupioną na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallicą, Blind Guardian czy Manowar.

Tychkoncertowhip hopuniemozeszprzegapic1

Bodzis towarzyszący Nocnemu Kochankowi, to zespół powstały z inicjatywy Bogdana Ż. znanego szerszej publiczności jako Bodzis. Jak sam o sobie mówi: nie za gruby, nie za chudy, nie za ładny, nie za brzydki… Taki jak jego muzyka. Na brzmienie Bodzis składa się wokal, bass, 2 gitary i perkusja.

Zespoły wystąpią w niedzielę, 24 listopada 2019 w Wytwórni.

Biletów na imprezy w Łodzi szukaj w sieci

Jakie inne imprezy muzyczne odbędą się w Łodzi tej jesieni? Sprawdź, którzy artyści pojawią się na tutejszych scenach jeszcze w tym roku i nie zapomnij o biletach – przez Internet kupisz je szybko i w dowolnym momencie.

artykuł partnera

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości