niedziela, 19 maja 2024

Gruzini w Krośniewicach pobili Polaków

Udostępnij

Kilkunastu Gruzinów pobiło w nocy z soboty (1 sierpnia) na niedzielę Polaków. Gruzini w Krośniewicach zaatakowali uzbrojeni w ostre narzędzia. Policja ustaliła tożsamość sprawców. Zatrzymanych zostało 14 obywateli Gruzji. We wtorek (4 sierpnia) byli przesłuchiwani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Gruzini w Krośniewicach

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się na ulicy Kutnowskiej Krośniewic w sobotę (1 sierpnia) po godzinie 22. W Internecie opublikowano film, na którym widać, jak bije się grupa kilkunastu mężczyzn. Z informacji przekazywanych przez mieszkańców Krośniewic wynika, że napastnicy byli wyposażeni w niebezpieczne narzędzia, w tym maczety.

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Kutnie. Motywy tego zdarzenia jak na razie nie są znane, obecnie zbieramy materiał dowodowe. sierż. sztab. JUSTYNA FILIPCZAK,
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

Policja przyjęła, że jeszcze dwóch w tej sprawie ma status poszkodowanych. W niedzielę i poniedziałek policjanci zajmowali się ustaleniem tożsamości kilkunastu napastników oraz ich doprowadzeniem do komendy.

Kilkunastu zatrzymanych

Okazało się, że to Gruzini w Krośniewicach zaatakowali Polaków. Łącznie zatrzymano 14 obywateli Gruzji. Niektórzy z zatrzymanych mężczyzn zostało przesłuchanych we wtorek. W środę będą kontynuowane przesłuchania. Wszyscy zatrzymani Gruzini w Krośniewicach pozostają zatrzymani do dyspozycji prokuratury.

Zatrzymani to mężczyźni, którzy mieszkają w jednym z hosteli na terenie Krośniewic, zatrudnieni w pobliskich zakładach. Wszystkim stawiane są zarzuty dotyczące udziału w pobiciu czterech Polaków. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do ataku Gruzinów na Polaków. Nie wiadomo też, kto sprowokował atak agresji. Śledczy nie wykluczają, że do pobicia doszło na tle różnic narodowościowych lub wyznaniowych.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości