Granty sołeckie w Łódzkiem rozdane

Granty sołeckie w Łódzkiem rozdane

Marszałek województwa łódzkiego przekazał w imieniu zarządu granty sołeckie na ponad 300 projektów. Łączna wartość przekazanych grantów sołeckich to blisko 3 milionów złotych. Powstaną dzięki temu place zabaw, siłownie pod chmurką, odnowione zostaną świetlice wiejskie.

Granty sołeckie na projekty

Granty sołeckie w województwie łódzkim zostaną przeznaczone na sfinansowanie ponad trzystu projektów.

Wszystkie realizowane dzięki tym pieniądzom pomysły łączy jedno – żaden z nich nie powstał w urzędzie. Powstały wśród ludzi – tu, w waszych domach, sołectwach. GRZEGORZ SCHREIBER, Marszałek Województwa Łódzkiego

W konkursie na granty wziąć udział mogły wszystkie gminy w województwie łódzkim. Jedynym ograniczeniem było to, że każda z gmin mogła zgłosić maksymalnie trzy projekty do konkursu. Maksymalne dofinansowanie zostało określone na poziomie 10 tysięcy złotych.

Zatwierdzone granty sołeckie

Do konkursu zgłoszono łącznie 446 projektów. Sejmik Województwa Łódzkiego zatwierdził 302 zadania zgłoszone przez 154 gminy. O udzieleniu wsparcia finansowego w postaci grantów sołeckich w poszczególnych sołectwach, decydowała komisja konkursowa oceniająca wnioski na podstawie punktacji szczegółowo określonej w regulaminie.

Dofinansowane przez Województw Łódzkie projekty muszą zostać zrealizowane do 15 listopada 2020 roku.

Granty sołeckie w powiatach

Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina BełchatówAdamówAdamów10 000,00
2Gmina BełchatówHelenówHelenów10 000,00
3Gmina BełchatówZwierzchówZwierzchów obręb Dobiecin10 000,00
4Gmina DrużbiceStokiStoki10 000,00
5Gmina KlukiRoździnRoździn10 000,00
6Gmina RusiecKorablewKorablew10 000,00
7Gmina RusiecZakurowieSalomejów10 000,00
8Gmina SzczercówBorowaBorowa10 000,00
9Gmina ZelówJanówJanów9 970,00
10Gmina ZelówWygiełzówWygiełzów9 990,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BrzezinyZalesieBogdanka10 000,00
2Gmina DmosinDmosin PierwszyDmosin Pierwszy10 000,00
3Gmina JeżówPrzybyszycePrzybyszyce10 000,00
4Gmina   RogówKobylinKobylin10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BedlnoGroszkiGroszki10 000,00
2Gmina   BedlnoOrłów   - KoloniaOrłów   - Kolonia10 000,00
3Gmina   BedlnoSzewce   NadolneSzewce   Nadolne10 000,00
4Gmina   DąbrowiceBabyBaby10 000,00
5Gmina   DąbrowiceDąbrowice   IIDąbrowice10 000,00
6Gmina   DąbrowiceZgórzeZgórze10 000,00
7Gmina   KrośniewiceBieliceBielice10 000,00
8Gmina   KrośniewiceKopyKopy10 000,00
9Gmina   KrośniewiceWychnyNowe   Jankowice10 000,00
10Gmina   KrzyżanówSiemieniceSiemienice10 000,00
11Gmina   KrzyżanówSiemieniczkiSiemieniczki10 000,00
12Gmina   KutnoGołębiew NowyGołębiew   Stary10 000,00
13Gmina   KutnoNowa WieśNowa   Wieś10 000,00
14Gmina   KutnoWysoka WielkaWysoka   Wielka10 000,00
15Gmina   ŁaniętaAnielinAnielin9 500,00
16Gmina   ŁaniętaRajmundówRajmundów9 490,00
17Gmina   ŁaniętaSuchodębieSuchodębie9 463,00
18Gmina   Nowe OstrowyGrochówGrochów10 000,00
19Gmina   Nowe OstrowyImielinekImielinek10 000,00
20Gmina   Nowe OstrowyNowe   OstrowyNowe   Ostrowy10 000,00
21Gmina   OporówKurów   - WieśKurów   - Wieś10 000,00
22Gmina   OporówOporówOporów10 000,00
23Gmina   StrzelceNiedrzew   PierwszyNiedrzew   Drugi9 000,00
24Gmina   StrzelcePrzyzórzPrzyzórz9 000,00
25Gmina   StrzelceWieszczyceWieszczyce9 000,00
26Gmina   ŻychlinPasiekaPasieka10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BuczekGrzeszynGrzeszyn10 000,00
2Gmina   ŁaskŁopatkiŁopatki10 000,00
3Gmina   SędziejowicePrzymiłówPrzymiłów10 000,00
4Gmina   WidawaLas   ZawadzkiLas   Zawadzki9 997,00
5Gmina   WidawaPatokiPatoki10 000,00
6Gmina   WidawaRogóźnoRogóźno10 000,00
7Gmina   WodzieradyDobruchówDobruchów10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   DaszynaKorytaKoryta10 000,00
2Gmina   Góra Świętej MałgorzatyMarynkiMarynki10 000,00
3Gmina   Góra Świętej MałgorzatyMorakówMoraków10 000,00
4Gmina   Góra Świętej MałgorzatySługiSługi10 000,00
5Gmina   GrabówJaworówJaworów10 000,00
6Gmina   ŁęczycaLeźnica   MałaLeźnica   Mała10 000,00
7Gmina   ŁęczycaMikołajewMikołajew10 000,00
8Gmina   ŁęczycaSiedlecSiedlec10 000,00
9Gmina   PiątekJanków-OrądkiJanków10 000,00
10Gmina   Świnice WarckieChwalborzyceChwalborzyce10 000,00
11Gmina   Świnice WarckiePiaskiPiaski10 000,00
12Gmina   Świnice WarckieŚwinice   WarckieŚwinice   Warckie10 000,00
13Gmina   WitoniaGledzianówGledzianów10 000,00
14Gmina   WitoniaGledzianówekGledzianówek10 000,00
15Gmina   WitoniaNędzerzewNędzerzew10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BielawyGajGaj10 000,00
2Gmina   BielawyWojewodzaWojewodza10 000,00
3Gmina   ChąśnoBłędówBłędów10 000,00
4Gmina   DomaniewiceRogóźnoRogóźno   Pierwsze10 000,00
5Gmina   DomaniewiceSkaratkiSkaratki10 000,00
6Gmina   KiernoziaKiernoziaKiernozia10 000,00
7Gmina   KiernoziaZamiaryZamiary10 000,00
8Gmina   Kocierzew PołudniowyOsiekOsiek10 000,00
9Gmina   Kocierzew PołudniowyRóżyce-ŻurawieniecRóżyce-Żurawieniec10 000,00
10Gmina   Kocierzew PołudniowyWicieWicie10 000,00
11Gmina   ŁowiczKlewkówKlewków10 000,00
12Gmina   ŁowiczZabostów DużyZabostów   Duży10 000,00
13Gmina   ŁyszkowiceStare   GrudzeStare   Grudze10 000,00
14Gmina   NieborówDzierzgówekDzierzgówek10 000,00
15Gmina   ZdunyBąków   GórnyBąków   Górny10 000,00
16Gmina   ZdunyUrzeczeUrzecze10 000,00
17Gmina   ZdunyWiskienica   GórnaWiskienica   Górna10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   AndrespolJustynówJustynów9 950,00
2Gmina   BrójceKarpinKarpin10 000,00
3Gmina   BrójceWola   RakowaWola   Rakowa10 000,00
4Gmina   KoluszkiJeziorkoJeziorko10 000,00
5Gmina   NowosolnaGrabinaGrabina10 000,00
6Gmina   RzgówRomanówRomanów10 000,00
7Gmina   TuszynModlicaModlica10 000,00
8Gmina   TuszynWola   KazubowaWola   Kazubowa10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BiałaczówParczówParczów10 000,00
2Gmina   DrzewicaDąbrówkaDąbrówka10 000,00
3Gmina   MniszkówStoczki MałeStoczki10 000,00
4Gmina   OpocznoDzielnaDzielna10 000,00
5Gmina   ParadyżAlfonsówAlfonsów10 000,00
6Gmina   ParadyżDaleszewiceDaleszewice10 000,00
7Gmina   ParadyżIrenówIrenów10 000,00
8Gmina   PoświętneGapininGapinin-Kolonia10 000,00
9Gmina   PoświętneMałoszyceMałoszyce10 000,00
10Gmina   SławnoPsaryPsary10 000,00
11Gmina   ŻarnówNiemojowiceNiemojowice10 000,00
12Gmina   ŻarnówTopoliceTopolice10 000,00
13Gmina   ŻarnówŻarnówŻarnów10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   DłutówMierzączka   DużaMierzączka   Duża10 000,00
2Gmina   DłutówPiętkówPiętków10 000,00
3Gmina   DłutówStoczki   - PorąbkiStoczki   - Porąbki10 000,00
4Gmina   DobrońBaryczBarycz10 000,00
5Gmina   DobrońMogilno   MałeMogilno   Małe10 000,00
6Gmina   DobrońPoleszynPoleszyn10 000,00
7Gmina   LutomierskCzołczynCzołczyn10 000,00
8Gmina   LutomierskStanisławów   StaryStanisławów   Stary10 000,00
9Gmina   LutomierskSzydłówSzydłów10 000,00
10Gmina   PabianiceJanowice-Huta   JanowskaJanowice10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Miasto   i Gmina DziałoszynBobrownikiBobrowniki10 000,00
2Miasto   i Gmina DziałoszynNiżankowiceNiżankowice10 000,00
3Miasto   i Gmina DziałoszynPosmykowiznaPosmykowizna10 000,00
4Gmina   KiełczygłówChorzewChorzew10 000,00
5Gmina   KiełczygłówSkoczylasySkoczylasy10 000,00
6Gmina   Nowa BrzeźnicaDworszowice   Kościelne KoloniaDworszowice   Kościelne10 000,00
7Gmina   Nowa BrzeźnicaKuźnicaKuźnica10 000,00
8Gmina   Nowa BrzeźnicaŁążekŁążek10 000,00
9Gmina   PajęcznoDylów   SzlacheckiDylów   Szlachecki10 000,00
10Gmina   PajęcznoŁadzinŁadzin10 000,00
11Gmina   RząśniaStróżaStróża10 000,00
12Gmina   SiemkowiceMokreMokre10 000,00
13Gmina   SiemkowiceSiemkowiceSiemkowice10 000,00
14Gmina   Strzelce WielkieMarzęciceMarzęcice10 000,00
15Gmina   Strzelce WielkiePomiaryPomiary10 000,00
16Gmina   Strzelce WielkieWola   JankowskaWola   Jankowska10 000,00
17Gmina   SulmierzyceBogumiłowiceBogumiłowice10 000,00
18Gmina   SulmierzyceChorzeniceChorzenice10 000,00
19Gmina   SulmierzyceWydrzynaWola   Wydrzyna10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   AleksandrówDąbrówkaDąbrówka10 000,00
2Gmina   AleksandrówJaksonekJaksonek10 000,00
3Gmina   AleksandrówSkotnikiSkotniki10 000,00
4Gmina   CzarnocinBieżywodyBieżywody10 000,00
5Gmina   CzarnocinGrabina   WolaGrabina   Wola10 000,00
6Gmina   CzarnocinZamośćZamość10 000,00
7Gmina   GorzkowiceCieszanowiceCieszanowice10 000,00
8Gmina   GorzkowiceSzczukociceSzczukocice10 000,00
9Gmina   GorzkowiceWilkoszewiceWilkoszewice10 000,00
10Gmina   GrabicaRusocinyRusociny10 000,00
11Gmina   GrabicaTwardosławiceTwardosławice10 000,00
12Gmina   GrabicaZaborówZaborów10 000,00
13Gmina   Łęki SzlacheckieLesiopoleLesiopole10 000,00
14Gmina   Łęki SzlacheckieŁęki   SzlacheckieŁęki   Szlacheckie10 000,00
15Gmina   Łęki SzlacheckiePodstolePodstole10 000,00
16Gmina   MoszczenicaKarlinKarlin10 000,00
17Gmina   RęcznoŁęki   KrólewskieŁęki   Królewskie5 000,00
18Gmina   RęcznoStobnicaStobnica10 000,00
19Gmina   RęcznoWielkopoleWielkopole10 000,00
20Gmina   RozprzaLonginówkaLonginówka10 000,00
21Gmina   RozprzaRomanówkaRomanówka10 000,00
22Gmina   RozprzaWronikówBogumiłów10 000,00
23Gmina   SulejówKłudziceKłudzice10 000,00
24Gmina   SulejówKurnędzKurnędz10 000,00
25Gmina   SulejówUszczynUszczyn10 000,00
26Gmina   Wola KrzysztoporskaGlinaGlina10 000,00
27Gmina   Wola KrzysztoporskaPiekaryPiekary10 000,00
28Gmina   Wola KrzysztoporskaWola RokszyckaWola   Rokszycka10 000,00
29Gmina   WolbórzBrudakiBrudaki10 000,00
30Gmina   WolbórzPsary   StarePsary   Stare10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   DalikówBardzyninHuta   Bardzyńska10 000,00
2Gmina   DalikówBrudnówBrudnów   Trzeci10 000,00
3Gmina   DalikówPsaryPsary10 000,00
4Gmina   PęczniewKsięże   MłynyKsięże   Młyny10 000,00
5Gmina   PoddębiceSworawaSworawa10 000,00
6Gmina   UniejówFelicjanówFelicjanów10 000,00
7Gmina   UniejówRożniatów   KoloniaRożniatów   Kolonia10 000,00
8Gmina   WartkowicePolesiePolesie10 000,00
9Gmina   ZadzimChodakiChodaki10 000,00
10Gmina   ZadzimGrabinaGrabina10 000,00
11Gmina   ZadzimJeżewJeżew10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   DobryszyceBorowieckoBorowiecko10 000,00
2Gmina   DobryszyceDobryszyceDobryszyce10 000,00
3Gmina   DobryszyceZdaniaZdania10 000,00
4Gmina   GidleGidleGidle10 000,00
5Gmina   GidleGórkaGórka10 000,00
6Gmina   GidleZabrodzieZabrodzie10 000,00
7Gmina   GomuniceKletniaKletnia10 000,00
8Gmina   GomuniceSłostowiceSłostowice10 000,00
9Gmina   GomuniceWąglinWąglin10 000,00
10Gmina   KamieńskBarczkowiceBarczkowice10 000,00
11Gmina   KodrąbFlorentynówFlorentynów10 000,00
12Gmina   KodrąbGosławiceGosławice10 000,00
13Gmina   KodrąbKodrąbKodrąb10 000,00
14Gmina   Lgota WielkaBrudziceBrudzice10 000,00
15Gmina   Lgota WielkaKrępaKrępa10 000,00
16Gmina   Lgota WielkaWiewiórówWiewiórów10 000,00
17Gmina   ŁadziceJedlno   DrugieJedlno   Drugie10 000,00
18Gmina   ŁadziceZakrzówek   SzlacheckiZakrzówek   Szlachecki10 000,00
19Gmina   PrzedbórzGajGaj10 000,00
20Gmina   PrzedbórzPiskorzeniecPiskorzeniec10 000,00
21Gmina   RadomskoOkrajszówOkrajszów10 000,00
22Gmina   WielgomłynyKarczówKarczów10 000,00
23Gmina   WielgomłynyRogiRogi10 000,00
24Gmina   WielgomłynyWola KuźniewskaWola   Kuźniewska10 000,00
25Gmina   ŻytnoGrodziskoGrodzisko10 000,00
26Gmina   ŻytnoŁazówŁazów10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   Biała RawskaRosławowiceRosławowice10 000,00
2Gmina   CielądzOssowiceOssowice10 000,00
3Gmina   Rawa MazowieckaHuta Wałowska-JanolinHuta   Wałowska10 000,00
4Gmina   RegnówRylsk   MałyRylsk   Mały10 000,00
5Gmina   SadkowiceNowy   KłopoczynNowy   Kłopoczyn10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BłaszkiWieś RomanówWieś   Romanów10 000,00
2Gmina   BrąszewiceBrąszewiceBrąszewice10 000,00
3Gmina   BrąszewiceChajewChajew10 000,00
4Gmina   BrąszewicePrzedłęczePrzedłęcze10 000,00
5Gmina   BrzeźnioBronisławówBronisławów10 000,00
6Gmina   BrzeźnioGozdyGozdy10 000,00
7Gmina   BrzeźnioPróbaPróba10 000,00
8Gmina   BurzeninBędkówBędków10 000,00
9Gmina   BurzeninGronówGronów10 000,00
10Gmina   BurzeninTyczynTyczyn10 000,00
11Gmina   GoszczanówKlonówKlonów10 000,00
12Gmina   GoszczanówSokołówSokołów10 000,00
13Gmina   GoszczanówZiemięcinZiemięcin10 000,00
14Gmina   KlonowaKlonowa   IIGórka   Klonowska10 000,00
15Gmina   KlonowaKuźnica   ZagrzebskaKuźnica   Zagrzebska10 000,00
16Gmina   SieradzBobrownikiBobrowniki10 000,00
17Gmina   WartaCielceCielce10 000,00
18Gmina   WartaRossoszycaRossoszyca10 000,00
19Gmina   WróblewKobierzyckoKobierzycko10 000,00
20Gmina   WróblewRowyRowy10 000,00
21Gmina   ZłoczewCzarnaCzarna10 000,00
22Gmina   ZłoczewStolecStolec10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BolimówNowe   KęszyceNowe   Kęszyce10 000,00
2Gmina   BolimówSokołówSokołów10 000,00
3Gmina   GłuchówCeligówCeligów10 000,00
4Gmina   GłuchówJanisławiceJanisławice10 000,00
5Gmina   GodzianówByczkiByczki10 000,00
6Gmina   GodzianówKawęczynKawęczyn10 000,00
7Gmina   KowiesyChrzczonowiceChrzczonowice10 000,00
8Gmina   KowiesyJeruzal   - Wólka JeruzalskaJeruzal8 802,00
9Gmina   KowiesyLisnaLisna10 000,00
10Gmina   Lipce ReymontowskieDrzewceDrzewce10 000,00
11Gmina   Lipce ReymontowskieWola   DrzewieckaWola   Drzewiecka10 000,00
12Gmina   Nowy KawęczynStara   RawaStara   Rawa10 000,00
13Gmina   Nowy KawęczynStary   RzędkówStary   Rzędków10 000,00
14Gmina   SkierniewiceDębowa   GóraDębowa   Góra10 000,00
15Gmina   SkierniewiceMiedniewiceMiedniewice10 000,00
16Gmina   SłupiaKrosnowaKrosnowa10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BędkówDrzazgowa WolaDrzazgowa   Wola10 000,00
2Gmina   BędkówPrażkiPrażki10 000,00
3Gmina   BędkówSługociceSługocice10 000,00
4Gmina   BudziszewiceBudziszewiceBudziszewice10 000,00
5Gmina   BudziszewiceRękawiecRękawiec10 000,00
6Gmina   CzerniewicePodkońska   WolaPodkońska   Wola10 000,00
7Gmina   InowłódzInowłódzInowłódz10 000,00
8Gmina   LubochniaKochanówKochanów5 900,00
9Gmina   LubochniaNowy   OlszowiecNowy   Olszowiec6 700,00
10Gmina   RokicinyNowe   ChrustyNowe   Chrusty10 000,00
11Gmina   RzeczycaJeziorzecJeziorzec10 000,00
12Gmina   Tomaszów MazowieckiCiebłowice   DużeCiebłowice   Duże10 000,00
13Gmina   Tomaszów MazowieckiSmardzewiceSmardzewice10 000,00
14Gmina   UjazdBronisławówBronisławów9 866,00
15Gmina   ŻelechlinekBukowiecBukowiec10 000,00
16Gmina   ŻelechlinekLesiskoLesisko10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BiałaWiktorówWiktorów10 000,00
2Gmina   CzarnożyłyStawStaw10 000,00
3Gmina   CzarnożyłyStawekStawek10 000,00
4Gmina   KonopnicaRychłociceRychłocice10 000,00
5Gmina   MokrskoKrzyworzeka IIKrzyworzeka   II10 000,00
6Gmina   OsjakówChorzynaChorzyna10 000,00
7Gmina   OstrówekOkalewOkalew10 000,00
8Gmina   OstrówekSkrzynnoSkrzynno10 000,00
9Gmina   OstrówekWielgieWielgie10 000,00
10Gmina   PątnówJózefówJózefów10 000,00
11Gmina   PątnówPopowicePopowice10 000,00
12Gmina   PątnówZałęcze   MałeZałęcze   Małe10 000,00
13Gmina   SkomlinToplinToplin10 000,00
14Gmina   WieluńBorowiecBorowiec10 000,00
15Gmina   WierzchlasKochlewKochlew10 000,00
16Gmina   WierzchlasŁaszew   RządowyŁaszew   Rządowy10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   BolesławiecKamionkaKamionka10 000,00
2Gmina   BolesławiecKolonia   Bolesławiec - ChróścinKolonia   Bolesławiec - Chróścin10 000,00
3Gmina   CzastaryKrajankaKrajanka10 000,00
4Gmina   CzastaryPrzyworyPrzywory10 000,00
5Gmina   CzastaryRadostówRadostów   Drugi9 400,00
6Gmina   GalewiceBiadaszkiBiadaszki10 000,00
7Gmina   GalewiceKużajKużaj9 000,00
8Gmina   GalewiceOsowaOsowa10 000,00
9Gmina   LututówDobrosławDobrosław10 000,00
10Gmina   LututówDymkiDymki   (Kolonia Dymki Góry)10 000,00
11Gmina   ŁubniceAndrzejówAndrzejów10 000,00
12Gmina   SokolnikiStary   OchędzynStary   Ochędzyn10 000,00
13Gmina   WieruszówJutrkówJutrków10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   i Miasto SzadekDziadkowiceDziadkowice10 000,00
2Gmina   i Miasto SzadekKromolin   StaryKromolin   Stary10 000,00
3Gmina   i Miasto SzadekLichawaLichawa10 000,00
4Gmina   ZapoliceHolendryHolendry10 000,00
5Gmina   Zduńska WolaAnnopole   NoweAnnopole   Nowe9 000,00
6Gmina   Zduńska WolaPiaskiPiaski10 000,00
7Gmina   Zduńska WolaWojsławiceWojsławice10 000,00
Lp.DotowanySołectwoMiejscowośćKwota dotacji
1Gmina   Aleksandrów ŁódzkiNowy   i Stary AdamówNowy   Adamów10 000,00
2Gmina   GłownoKadzielinKadzielin10 000,00
3Gmina   GłownoMąkoliceMąkolice10 000,00
4Gmina   GłownoPopów   GłowieńskiPopów   Głowieński10 000,00
5Gmina   OzorkówAleksandriaAleksandria10 000,00
6Gmina   OzorkówTymienicaTymienica10 000,00
7Gmina   OzorkówWróblewWróblew10 000,00
8Gmina   ParzęczewKowalewiceKowalewice10 000,00
9Gmina   StrykówDobieszkówDobieszków10 000,00
10Gmina   StrykówNowostawy   GórneNowostawy   Górne10 000,00
11Gmina   ZgierzLorenkiLorenki10 000,00

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.