sobota, 18 maja 2024

DK 72 w Łódzkiem ma być bezpieczniejsza. Powstaną trzy nowe ronda

Udostępnij

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje nowe ronda w Poddębicach i Balinie. Dzięki nim DK 72 w Łódzkiem ma być bezpieczniejsza. Inwestycje mają być gotowe w przyszłym roku.

Bezpieczniej dla kierowców

W siedzibie GDDKiA podpisano umowy na rozbudowę dwóch skrzyżowań – w Balinie i Poddębicach. W tej pierwszej miejscowości drogowcy przebudują skrzyżowanie z DW 473. Obecnie włącza się ona do drogi krajowej pod ostrym kątem na łuku drogi.

A to powoduje niebezpieczne sytuacje na drodze i problemy kierowców z włączeniem się do ruchu. Po rozbudowie będzie tam rondo, w rezultacie ruch ma się uspokoić.

Nowe drogi w nowym roku

W Poddębicach rozbudowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową Borysew – Wartkowice. W miejscu tradycyjnego skrzyżowania drogowcy wybudują dwa ronda (tzw. zespolone).

Jak podaje GDDKiA, takie rozwiązanie wymusił dotychczasowy kształt skrzyżowania, na którym wloty drogi powiatowej były przesunięte względem siebie o blisko 80 metrów. Po przebudowie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo i wygoda kierowców, ale także pieszych. Powstaną chodniki, zatoczki autobusowe i perony dla podróżnych.

Obie inwestycje to część Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą obu jest firma Strabag.

Rozbudowa ronda w Balinie będzie kosztowała nieco ponad 4,2 mln złotych, a termin wykonania prac to 31 lipca 2020 roku.

Inwestycja w Poddębicach to koszt blisko 5,8 mln, a gotowa ma być do końca września przyszłego roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości