czwartek, 23 maja 2024

Derby Łodzi przełożone. Widzew Łódź i ŁKS Łódź zagrają ze sobą 65. raz

Udostępnij

Derby Łodzi zostały przełożone. Widzew Łódź i ŁKS Łódź nie spotkają się na stadionie 4 września, a nieco później. Powodem zmiany jest powołanie dwóch młodzieżowców Łódzkiego Klubu Sportowego do reprezentacji kraju.

Derby Łodzi z nowym terminem

O złożonym w piłkarskiej centrali wniosku poinformował trener spadkowicza z ekstraklasy Wojciech Stawowy. Jak wyjaśnił, ze względu na powołania na wrześniowe mecze młodzieżowych reprezentacji kraju Jana Sobocińskiego i Adama Ratajczyka, nie mogliby oni uczestniczyć w starciu lokalnych rywali. W takim przypadku klubowi przysługuje możliwość przełożenia terminu meczu, o co poprosił ŁKS.

A to oznacza, że derby Łodzi odbędą się w późniejszym terminie. Departament Rozgrywek PZPN nowy termin wyznaczył na 16 września. Jego godzinę ustali natomiast telewizja transmitująca pierwszoligowe rozgrywki.

Gospodarzem bez zmian będzie Widzew. Piłkarze obu łódzkich klubów zagrają ze sobą po raz 65. w historii. Ostatnio ŁKS i Widzew rywalizowali trzy lata temu, na poziomie 3. ligi. Oba mecze zakończyły się remisami (2:2 i 0:0).

Nowy sezon 1. ligi ŁKS zainauguruje w piątek wyjazdowym meczem z Odrą Opole (godz. 17.40), a Widzew w sobotę, również na wyjeździe, zmierzy się z Radomiakiem Radom (12.40).

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości