piątek, 14 czerwca 2024

Cmentarna i Legionów w Łodzi gotowe do otwarcia. Kiedy przejadą kierowcy?

Udostępnij

Kończy się jeden z koszmarów łódzkich kierowców. Ulice Legionów i Cmentarna są gotowe do oddania – zapowiedzieli w czwartek (6 czerwca) łódzcy urzędnicy. Wykonawca przygotowuje się do pełnego otwarcia obu ulic dla ruchu.

Cmentarna i Legionów w Łodzi po przejściach

Na Cmentarnej i Legionów w Łodzi trwają ostatnie prace wykończeniowe. Drogowcy robią generalny porządek – zapowiadają łódzcy urzędnicy. Na początku przyszłego tygodnia mają rozpocząć się odbiory, które potrwają kilka dni. Wykonawca przygotowuje się do pełnego otwarcia obu ulic dla ruchu.

Całość inwestycji obejmuje powstanie około półtora kilometra nowych dróg. Legionów
i Cmentarna stały się ulicami o uspokojonym ruchu. Zasadzono drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Wybudowano także chodniki i przystanki MPK. Torowisko poprowadzono w śladzie istniejących torów łącząc je z torowiskiem w ul. Legionów, ale też przysuwając do projektowanych przystanków.


Czytaj też: Bilety MPK Łódź z wydłużonym czasem ważności do końca 2024 roku


Co istotne, jezdnia ulicy Cmentarnej jest nieco węższa (7 metrów szerokości) i wykonana z z betonowych płyt drogowo-torowych, choć cała miała być z kostki kamiennej. Ostatecznie, tylko jeden fragment odzyskał dawny wygląd – skrzyżowanie Cmentarnej z Mielczarskiego.  Ruch na niej nadal będzie dwukierunkowy.

Zmodernizowana została infrastruktura podziemna: wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa, elektroenergetyczna, sieci telekomunikacyjne, oświetlenie miejskie na słupach oraz na elewacjach i podświetlenie zieleni. Powstał także nowy kanał technologiczny do poprowadzenia światłowodów i zamontowano monitoring miejski.


Czytaj też: Ulica Wojska Polskiego w Łodzi przejezdna. 1 czerwca wracają samochody i MPK


Modernizacja Legionów w Łodzi prowadzona jest od grudnia 2022 roku, a ulicy Cmentarnej od lutego 2023 roku. Za obie inwestycje odpowiada ten sam wykonawca – konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania. Koszt inwestycji to ponad 116 milionów złotych.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej.